May 19, 2025
News Ticker

Bănuit de ultraj și distrugere, reținut de polițiștii din Pucioasa

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Pucioasa au fost sesizați că în incinta unui local a avut loc un scandal.

O echipă de siguranță publică s-a deplasat la fața locului, iar la vederea ei, persoanele implicate în scandal au părăsit localul.

Polițiștii au procedat la urmărirea lor, ulterior cei în cauză fiind depistați și imobilizați.

În urma intervenției, unul dintre agenții de poliție a fost lovit în zona feței. Totodată, acestuia i-a fost deteriorată uniforma.

Principalul bănuit, un tânăr de 20 de ani, a fost reținut pentru 24 de ore, urmând ca pe parcursul acestei zile să fie prezentat Judecătoriei Răcari cu propunere de arestare preventivă.

În urma acestui eveniment, polițiștii au întocmit 2 dosare penale, urmând ca la finalizarea cercetărilor să se propună soluție legală prin parchet.

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

G-JNEY2X1LCL