April 19, 2024
News Ticker

Chindia nu se (re)găsește! A pierdut în prelungiri la Olimpia Satu-Mare, 0-1

Chindia Târgoviște a pierdut (și) confruntarea de la Olimpia Satu-Mare, într-o partidă în care suporterii târgovișteni iși puneau mari speranțe, motivați și de declarația antrenorului Nicu Croitoru, conform căreia gruparea de sub Turn vrea toate punctele din ultimele 6 etape.

După o primă repriză modestă în contul oaspeților, Olimpia expediind balonul în bară, la reluare, Chindia a jucat altceva, irosind și câteva bune oportunități de a înscrie, prin Cherchez, Pencea și Neguț, însă gazdele au dat lovitura de grație în prelungiri, prin Tudoran, în minutul 90 +1.

Chindia a evoluat în formula: Meilă-Pătru (cpt.), C.Dinu (min.63-Ispas), B.Dinu, Martac-Nisipeanu (min.46 – Parghel), L.Mihai, Pencea, Stoica-Neguț, Cherchez (min.87 – Neagoe). Antrenori – Nicu Croitoru, Sică Bârdeș si Cosmin Lunescu.

In etapa următoare, Chindia Târgoviște – Dunărea Călărași, sâmbătă, 19 noiembrie, ora 11:00, pe stadionul “Eugen Popescu”.