September 27, 2022
News Ticker

Arhiepiscopia Târgoviștei! Sprijin pentru Spitalul Orășenesc Găești din partea Bisericii !

Marți, 20 aprilie 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile:  Butoiu, Butoiu de Sus, Dragodana, Picior de Munte I și Picior de Munte II au dăruit produse igenico-sanitare Spitalului din Găești.

Atât în timp de pandemie, dar și înainte de aceasta, parohii ale Eparhiei noastre au oferit ajutor instituțiilor sociale sau medicale din județul Dâmbovița, în cadrul unui proiect inițiat de Mitropolitul Nifon, care manifestă implicarea  concretă a Bisericii în împlinirea unor nevoi din cadrul comunității noastre locale.

 

 

 

 

 

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1