September 27, 2022
News Ticker

Liga 1 – Chindia Târgoviște! Dumitrașcu și Florea, 2-0 cu Hemannstadt!

Echipa noastră a început play-out-ul cu o victorie, 2-0 la Buzău cu AFC Hermannstadt, la capătul unei evoluții solide. Dumitrașcu (31) a deschis scorul, șut din alergare, din afara careului, după o pasă a lui Daniel Popa. În startul reprizei secunde, Daniel Florea, care sâmbătă a împlinit 33 de ani, a reușit faza meciului din Crâng: preluare perfectă din degajarea lui Aioani, două driblinguri și șut plasat, pentru 2-0. În final, Rață și Berisha au trecut pe lângă golul al treilea, unul pe deplin meritat după aspectul jocului. Oaspeții au ajuns rar spre poarta apărată de internaționalul nostru de tineret, fără a-și crea ocazii importante de gol. Cu cele trei puncte cucerite ieri, urcăm provizoriu pe primul loc al clasamentului play-out-ului, cu un total de 23. Următorul meci oficial al echipei noastre este programat miercuri, la Pitești, cu FC Argeș (ora 16.45). La Buzău, pe stadionul unde am câștigat trei dintre cele patru jocuri de campionat pe care le-am disputat (1-0 cu Craiova și FC Voluntari și 2-0 cu Hermannstadt) vom reveni duminica viitoare, pentru meciul cu Politehnica Iași.

Sursa-afcchindiatargoviste.ro

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1