May 22, 2024
News Ticker

Lupte Libere Feminine – CSM Târgoviște! Sala Sporturilor, gazda Turneului de Calificare pentru Campionatul Național și Cupa României!

Vineri, 12 martie, Sala Sporturilor din Târgoviște va fi gazda turneului de calificare pentru Campionatul Național și Cupa României de lupte feminine, lupte libere și lupte greco-romane pentru seniori

CSM Targoviste va fi reprezentată la această competiție de Simona Ionescu (foto), care va concura în limitele categoriei 55 de kilograme. Sportiva pregătită de Georgiana Filip va încerca să obțină calificarea la turneul final, în premieră pentru clubul nostru;

Clubul nostru mai are două sportive calificate deja la turneul final al competițiilor amintite: Vlăsceanu Diana și Fodor Denisa ar fi trebuit sa participe la acest turneu de calificare dar ele sunt angrenate în pregătirea centralizată a Lotului național al României și ținând cont de situația actuală pandemică și Turneului Preolimpic din Budapesta de la sfârșitul lunii, federatia a hotărât să țină lotul în circuit închis acordându-le calificarea direct.

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1