December 11, 2019
News Ticker

Liga 1 – Chindia Târgoviște! 6-3, victorie cu vicecampioana FCSB în meci de verificare

Chindia Târgoviște s-a impus în jocul de verificare disputat sâmbătă cu FCSB, la București, scor 6-3 (3-0). Dumiter (2), Burlacu (2), Șerban și Yameogo au punctat pentru victoria spectaculoasă din Berceni. Golurile gazdelor au fost marcate de Hora, Gnohere și Momcilovic. Staff-urile celor două cluburi au convenit ca partida să se dispute în două reprize a câte 60 de minute. Viorel Moldovan și Bogdan Vintilă au rulat toți jucătorii pe care i-au avut la dispoziție.

Vineri, ora 20.30, jucăm la Cluj-Napoca în fața campioanei României, CFR Cluj, în etapa a 17-a a campionatului.