June 1, 2020
News Ticker

Atletism – CS Târgoviște! Diana Ivăncescu, locul 3 la cursa de 10 Km Bucharest Marathon

Diana Ivăncescu a terminat în forță cursa de 10 kilometri din cadrul Bucharest Marathon, desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute.

Atleta Clubului Sportiv Târgoviște, antrenată de Desdemona Banu Ionescu, a încheiat concursul pe podium, după ce a avut parte de o evoluție destul de bună. Sportiva clubului nostru s-a clasat pe locul 3 după ce acele ceasului s-au oprit la 39 de minute și 45 de secunde.

Diana a ajuns la cel de-al treilea podium bifat în această toamnă, în concursurile de pregătire, după cele de Alba Iulia City Race și Băneasa Race.

Cursa din cadrul Bucharest Marathon a reprezentat un bun antrenament pentru atleta clubului nostru înainte de participarea la Campionatul Național de cros dedicat seniorilor, tineretului și juniorilor, găzduit de Băile Felix, la sfârșitul acestei săptămâni.

 

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1