July 19, 2019
News Ticker

Gala Sportului Dâmboviţean 2018! Diana Vlăsceanu şi Cornel Cornea (a câta oară?!), THE BEST!

Luptătoarea Diana Vlăsceanu și profesorul Cornel Cornea (de vreo 26 de ani consecutivi!!) au fost desemnați cel mai bun sportiv, respectiv cel mai bun antrenor, ai anului 2018 la Gala Sportului Dâmbovițean, găzduită de Restaurantul NOVA din Târgoviște, în organizarea Direcției Județene pentru Tineret și Sport Dâmbovița, director – Claudiu Mănescu. Organizatorii au acordat diplome și plachete următoarelor instituții, asociații județene și cluburi sportive, personalități în domeniul sportului:

Instituția Prefectului Dâmbovița, Consiliul Județean Dâmbovița, Primăria Municipiului Târgoviște, Jandarmeria Dâmbovița, ISU Basarab I Dâmbovița, Inspectoratul Scolar Județean Dâmbovița, Sorana Cârstea (premiu special), CS Târgoviște, CSS Târgoviște, CSM Târgoviște, Chindia Târgoviște, CSU Valahia Târgoviște, Palatul Copiilor Târgoviște, Clubul Copiilor Pucioasa, FC Pucioasa, CS Rizea Wu Shu Târgoviște, AS Marin Marius Mihai Martial Arts Târgoviște, Complexul Turistic de Natație Târgoviște, Asociația Județeană de Judo, Asociația Județeană de Baschet, Asociația Județeană de Karate, AS Ludis Gloria Dâmbovița, Asociația Radio Orientare Dâmbovița, Asociația Județeană de Șah, Asociația Județeană de Fotbal, Asociația Sportul pentru Toți Dâmbovița, Asociația Județeană de Handbal, CSM Târgoviște – Baschet Feminin, CSS – CSM Târgoviște U18 și U20 – Baschet feminin, CSU Valahia Târgoviște – Handbal, CSS Târgoviște – Fotbal Feminin, PRO Activ Târgoviște – Fotbal – Tenis, CSM Târgoviște – Volei Feminin, Octav Constantinescu – inspector școlar, Gheorghe Tzitzeclis, Cătălin Tănase, Dumitru Alexandru, Ciprian Prisăcaru, Regata Târgoviște, BEDA Târgoviște, Dâmbovițapenet, DB – Sport, Sport – Impact, Ripostapenet, Generația9, Alexandru Istrate, Robert Harabagiu, Mihai Stănescu.

Arte Martiale:

George Mihai Marin –

Ovidiu David Marin

Gabriel Alexandru Marin

(antrenor – Marius Mihai Marin)

Karate:

Valentin Daniel Carlan (antrenor – Ion Munteanu)

Alina Florentina Poschina (antrenor – Vasile Munteanu)

Alice Georgiana Ene (antrenor – Viorel Marinoiu)

Karate UKF:

Alina Calin

Nicoleta Spiru

Petrisor Ilau (antrenor – Dumitru Alexandru Tinca)

Radio Orientare:

Claudiu Anghelescu

Alexandru Babeu

David Oprea (antrenor – Pavel Babeu)

Modelism:

Alexandru Visdan (antrenor – Radu Foamete)

Romeo Chiaburcu

Denis Petrescu (antrenor – Cristian Necula)

Tenis de Masă:

Darius Movileanu

David Dumitru

Adrian Lazaroiu (antrenor – Ion Darmaz)

Tenis de Camp:

Radu Mihai Papoi

Andrei Voican (antrenor – Sorin Erlic)

Atletism:

Diana Ivancescu (antrenor – Desdemona Banu Ionescu)

Ionut Stancu (antrenor – Nicolae Gutoiu)

Constantin Loredana (antrenor – Cornel Patrascanu)

Gabriel Serban (antrenor – Nicolae Gutoiu)

Box:

Adrian Gore (antrenor – Gheorghe Stan)

Andrei Grigore

Catalin Cristea (antrenor – Nicu tamas)

George Marin (antrenor – Alexandru Mihai Stan)

Mihaela Radu (antrenor – Nicu Tamas)

Judo:

Andrei Moga (antrenor – Romel Musa)

Valentin Negoescu (antrenor – Ilie Torcica)

Andrei Radu (antrenor – Romel Musa)

Mihai Temelie (antrenor – Dragos Gogu)

Lupte Libere:

Maria Cioclea

Georgiana Filip

Antonio Coman (antrenor – Cornel Coman)

Sportivul Anului 2018 – Diana Vlasceanu

Antrenorul Anului 2018 – Cornel Cornea

Razvan Lucian Parcalab – Premiu Special (Presedintele FRL)

Felicitări tuturor şi baftă maximă în continuare!

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.