September 21, 2018
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște


Rezulate 23-29 APRILIE 2018

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae

Campionatul Naţional Semimaraton, 29 aprilie 2018 Craiova

  • Stancu Ionuţ                     – loc V 
  • Stancu Ionuţ                     – loc IV-Echipe Tineret 

BASCHET:

– Prof.Tănase Cătălin

Campionatul Naţional U20 Feminin-Turneul IV, 23-26 aprilie 2018 Târgu-Secuiesc

CSS Târgovişte- C.N.Mihai Eminescu Oradea                                                       105-44

CSS-CSM Târgovişte- Nagy Moszes Târgu-Secuiesc                                             71-47

CSS-CSM Târgovişte- C.S.Rapid Bucureşti                                                              68-64

Echipa s-a clasat pe locul I, medalie de aur.

– Prof.Păun Andreea

Turneu U16 masculin, 28 aprilie 2018 Constanţa

C.S.Ş.Târgovişte      – Slam Bucureşti                                                                                62- 59

CS Phoenix Constanţa – C.S.Ş.Târgovişte                                                                              38- 63

FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă

Cupa României Fotbal Feminin, 25 aprilie 2018 Şotânga                

               C.S.Ş Târgovişte-CFR Timişoara                                                                                             4-2(1-0)

Au marcat:Şoimu 2g., Merlan 1g., Moraru 1g.

Liga I Fotbal Feminin, 29 aprilie 2018 Şotânga     

C.S.Ş Târgovişte- Fortuna Timişoara                                                                                     2-3(1-2)

Au marcat:Şoimu 1g.,Bărbos 1g.

Liga Tineret Speranţe Feminin, 30 aprilie 2018 Alexandria             

,,U,, Alexandria-C.S.Ş Târgovişte                                                                                           3-0(0-0)

               – Prof.Croitoru Nicolae

Liga Elitelor U19, 28 aprilie 2018 Constanţa          

Viitorul Constanţa-C.S.Ş Târgovişte                                                                                      9-0(6-0)

Liga Elitelor U19, 29 aprilie 2018 Chiajna

Concordia Chiajna-C.S.Ş Târgovişte                                                                                      1-0(0-0)

Campionatul Judeţean Juniori E, 27 aprilie 2018 Târgovişte                         

Petrolul Târgovişte -C.S.Ş.Târgovişte                                                                                    0-3(neprezentare)

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional U17, 28 aprilie 2018 Mioveni                                       

C.S.Mioveni- C.S.Ş.Târgovişte                                                                                                6-1(2-1)

A marcat:Diculescu 1g.

Campionatul Judeţean Juniori C, 26 aprilie 2018 Târgovişte                                        

C.S.Ş.1 Târgovişte            – G.S.A.Nucet                                                                                                1-0(1-0)

A marcat:Stoican 1g.

Campionatul Judeţean Juniori C, 28 aprilie 2018 Târgovişte                                        

C.S.Ş.1 Târgovişte            – Kinder Târgovişte                                                                                      0-2(0-0)

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori C, 28 aprilie 2018 Aninoasa

F.C.Aninoasa- C.S.Ş.2 Târgovişte                                                                                           6-0(3-0)

Campionatul Judeţean Juniori D, 26 aprilie 2018 Titu       

Urban Titu-C.S.Ş.Târgovişte                                                                                                                   4-1(0-1)

A marcat:Dinu.

Campionatul Judeţean Juniori D, 29 aprilie 2018 Târgovişte          

C.S.Ş.Târgovişte- G.S.A.Nucet                                                                                                1-4(0-2)

A marcat:Dinu.                                

HANDBAL:

– Prof.Timpuriu Marian+Oprea Georgian

Turneu Semifinal Minihandbal, 28-29 aprilie 2018 Alexandria

C.S.Ş.Târgovişte- CS Concordia Chiajna                                                                38-10

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                                                                                            25-29

C.S.Ş.Târgovişte- CSS Alexandria                                                                                           27-13

C.S.Ş.Târgovişte- ACS Juniorul Ploieşti                                                                   29-7

Echipa s-a calificat la Turnmeul Final.

Program 30 APRILIE- 6 MAI 2018

BASCHET:

– Prof. Tănase Cătălin

Turneul Final U18 feminin, 2-6 mai 2018 Târgovişte

– Prof.Trandafirescu Gabriela

Turneul Final Grupa Valorică,,B,, 2-6 mai 2018 Mediaş

FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga I Fotbal Feminin, 6 mai 2018 Timişoara         

CFR Timişoara-C.S.Ş Târgovişte

               – Prof.Croitoru Nicolae

Liga Elitelor U19, 2 mai 2018 Iaşi                             

LPS Iaşi- C.S.Ş Târgovişte

Liga Elitelor U19, 5 mai 2018 Şotânga                                                                 

C.S.Ş Târgovişte- Dinamo Bucureşti

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional U17, 2 mai 2018 Piteşti    

FC Argeş- C.S.Ş.Târgovişte

Campionatul Naţional U17, 5 mai 2018 Şotânga               

C.S.Ş.Târgovişte-Hidro Râmnicu-Vâlcea

Campionatul Judeţean Juniori C, 5 mai 2018 Viişoara

Olimpicii Ulmi-C.S.Ş.1Târgovişte

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori C, 5 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.2 Târgovişte-Bradul Moroieni

Campionatul Judeţean Juniori D, 3 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-FC Aninoasa

Campionatul Judeţean Juniori D, 6 mai 2018 Fieni

CSM Fieni-C.S.Ş.Târgovişte

LUPTE:

               – Prof.Filip Georgiana                   

Selecţie Campionatul European Juniori III, 6 mai 2018 Bucureşti

               VOLEI:

-Prof.Atanasiu Ion

Turneul Semifinal Cadete, 2-6 mai 2018 Bucureşti

 

 

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.