December 12, 2018
News Ticker

Află rezultatele și programul sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște


Rezultate 27 MARTIE-2 APRILIE 2017

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae + Pătrăşcan Cornel + Prodan Mihai

Campionat Naţional C1, C2, C3 -Finală, 1-2 aprilie 2017 Bucureşti

  • Constantin Beatrice – loc II medalie argint, greutate- prof.Pătrăşcan Cornel
  • Nicolae Ştefania – loc IV greutate C1- prof.Pătrăşcan Cornel
  • Antofie Beatrice – loc X greutate C2- prof.Pătrăşcan Cornel
  • Voicilă Romina – loc X triatlon C1- prof.Prodan Mihai

BASCHET:

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 1 aprilie 2017 Bucureşti

C.S.S.Nr.6 Champions Bucureşti-C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte                  55-96

– Prof.Trandafirescu Gabriela

Campionat Naţional U16 masculin, 2 aprilie 2017 Sighetul-Marmaţiei

C.S.S.Nr.1 Sighetul-Marmaţiei- C.S.S.Târgovişte                   80-70

Campionat Naţional U13 masculin, Turneul III, 31 martie-2 aprilie 2017 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-C.S.Sevlar Ploieşti                                                         49-54(4-20;22-11;12-7;11-16)

C.S.Ş.Târgovişte-C.S.S.Viitorul Cluj                                                          34-30(7-8;10-9;5-7;12-6)

C.S.Ş.Târgovişte-A.C.S. KSE Targu-Secuiesc                           44-26(14-7;13-5;13-6;4-8)

-Prof.Ioan Valerian

Campionat Naţional U16 feminin, 2 aprilie 2017 Târgovişte

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte-C.S.S.Gloria Arad                                             47-52(15-7;8-10;15-17;9-18)                                                            FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Cupa României Fotbal Feminin, 29 martie 2017 Alexandria

„U”Alexandria-C.S.Ş.Târgovişte                                                               0-3(0-2)

Au marcat:Vasile 2g., Burcea 1g.

Echipa s-a calificat în semifinalele Cupei României.                            

Superliga Naţională Fotbal Feminin, 2 aprilie 2017 Odorheiul -Secuiesc

Vasas Femina Odorheiul-Secuiesc-C.S.Ş.Târgovişte             3-0(2-0)

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Judeţean Juniori „D”, 1 aprilie 2017 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-A.C.S.Urban Titu I                                                         3-1(1-0)

Au marcat:Budoiu 1g., Cristea 2g .

               -Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori „E”, 31 martie 2017 Aninoasa

F.C.Aninoasa-C.S.Ş.Târgovişte                                                                 3-13(0-6)

Marcatori:Bălăceanu 3g., Secu 4g., Ilie 2g., Predescu 3g., Ciurea 1g.

HANDBAL:

-Prof.Apostol Adrian 

Campionatul Naţional Juniori IV feminin, 1-2 aprilie 2017 Plopeni

C.S.Ş.Târgovişte-C.S.Breaza                                                                                     31-14(17-7)

C.S.Ş.Târgovişte-C.S.S.Feteşti                                                                   24-12(11-10)

C.S.Ş.Târgovişte-Avtiv Plopeni                                                                  25-24(11-12)

C.S.Ş.Târgovişte-C.S.M.Ploieşti                                                                29-30(11-16)

Echipa s-a calificat la Turneul Semifinal.                 

LUPTE:

-Prof.Cornea Cornel 

Campionatul Naţional Scolar Zonă 31 martie-1 aprilie 2017 Bucureşti

S-au calificat:

  • Coman Antonio – 100 kg.
  • Bîrdeş Adrian                – 76 kg.
  • Vardianu Iulian – 63 kg.

 

Program 03-09 APRILIE 2017

ATLETISM:

-Prof.Pătrăşcan Cornel+ Prodan Mihai

Campionat Naţional Cros Juniori II, Juniori III, C1, C2, C3-Finală 8-9 aprilie 2017 Botoşani

BASCHET:

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 8 aprilie 2017 Cluj-Napoca

ACS NBS Cluj-Napoca-C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte

-Prof.Ioan Valerian

Campionat Naţional U16 feminin, 10 aprilie 2017 Târgovişte

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte-LPS Alba-Iulia

Prof.Trandafirescu Gabriela        

Campionat Naţional U16 masculin, 9 aprilie 2017  Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- ACS 4 Sports Agronomia Bucureşti

FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă

Superliga Naţională Fotbal Feminin, 9 aprilie 2017 Craiova

Real Craiova-C.S.Ş.Târgovişte

-Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Naţional Juniori „A”, 8 aprilie 2017 Bucureşti

C.S.Afumaţi-C.S.Ş Târgovişte

 

-Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional Juniori „B”, 8 aprilie 2017 Bucureşti

C.S.Afumaţi-C.S.Ş Târgovişte

Campionatul Judeţean Juniori „D”, 8 aprilie 2017 Nucet

GSA Nucet-C.S.Ş.Târgovişte

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori „C”, 9 aprilie 2017  Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-GSA Nucet

Campionatul Judeţean Juniori „E”, 8 aprilie 2017 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- Progresul Găeşti

LUPTE:

-Prof.Cornea Cornel 

Campionatul Naţional Juniori Finala 7-9 aprilie 2017 Craiova

VOLEI:

-Prof.Atanasiu Ion

Turneul  Final Campionatul Naţional Minivolei 5-9 aprilie 2017 Craiova

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.