December 17, 2017

Află rezultatele şi programul sportivilor de la Clubul Sportiv Şcolar Târgovişte

REZULTATE

ATLETISM:

-Prof.Prodan Mihai

Crosul„15 Noiembrie”Braşov, 12 noiembrie 2016

  • Chiran Gabriel Gelu   – loc I, medalie aur-cros copii I
  • Ene Ana Maria             – loc V- copii I
  • Poşchină Roxana   – loc VIII Juniori III                       

BASCHET:

-Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U14 masculin, 12 noiembrie 2016 Ploieşti

Sevlar Ploieşti-C.S.Ş.Târgovişte                                                                   57-59(12-15;23-8;9-13;13-23)

Marcatoare: Bondilă 32p.,Bolovan 8p., Arabagiu 7p.,Băilă 4p., Durlă 4p.,Popa 2p.,Coman 2p.

Prof.Trandafirescu Gabriela                       

Campionat Naţional U13 masculin, 13 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-Sc.Gen.Mihai Viteazul Tonika Pucioasa                     40-67(11-16;8-15;9-11;12-25)

Campionat Naţional U16 masculin, 13 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-C.S.S.Buzău                                                                      142-34(49-5;32-5;36-9;25-15)

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 12 noiembrie 2016 Târgovişte

 C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- CSS Nagy Mozes Tg.Secuiesc                        59-39(13-7;17-17;12-5;17-10)

Marcatoare:Tănase 17p., Ghiţă 16p, Anastasescu 11p., Capanu 6p., Vîrjoghe 4p., Vasilache 3p., Dumitru 2p.

-Prof.Ioan Valerian

Campionat Naţional U16 feminin, 13 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- ACSB Raptors Bucureşti                                 60-34(10-10;18-7;17-10;15-7)

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihaiţă

Superligă Feminină Fotbal, 13 noiembrie 2016 Bucureşti

AFC Fair-Play Bucureşti -C.S.Ş.Târgovişte                                               2-5(1-2)

Au marcat:Radu 3g., Sfiea 1g., Merlan 1g.

-Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Naţional Juniori A, 13 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş Târgovişte-C.S.Afumaţi                                                                      8-1(1-0)

Au marcat:Nicolae 3g., Dragnea 1g., Bîrdeş 1g., Voinea 1g., Iamandache 1g., Săvulescu 1g., Nuţă 1g.

-Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional Juniori B, 13 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş Târgovişte-C.S.Afumaţi                                                                      0-1(0-0)

Campionatul Judeţean Juniori C, 12 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş. Târgovişte-AS.Voinţa Odobeşti                                                       3-0(neprezentare)

Campionatul Judeţean Juniori D, 13 noiembrie 2016 Târgovişte

AFC Chindia Târgoviste-C.S.Ş.Târgovişte                                                0-7(0-4)

Au marcat:Pădurariu 2g., Petre 2g.,Cristea 3g..

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori E, 12 noiembrie 2016 Târgovişte

AFC Chindia 1 Târgovişte-C.S.Ş.Târgovişte                                             2-1(2-1)

A marcat:Ilie 1g.

JUDO:

-Prof.Muşa Romel

Turneu Internaţional Memorialul „Aurel Câmpeanu” Focşani 11-12 noiembrie 2016

  • Popa Dănuţ   – loc III categ.38 kg. U 14
  • Stan Robert   – loc III categ.42 kg.U 14
  • Fidel Radu     – loc V categ.46 kg.U 14
  • Moga Andrei – loc V categ.50 kg. U 18

Cupa „Kimonoul de Aur”-12 noiembrie 2016 Alexandria.

  • Popa Ana – loc I categ.32 kg. U 12
  • Tolea Vanessa – loc II categ.36 kg. U 12
  • Ion Alessio – loc III categ.46 kg. U 11
  • Grigorov Daniel – loc III categ.42 kg. U 11
  • David Iustin – loc II categ.24 kg.U 11
  • Şendroiu Rareş – loc V categ.30 kg. U 11
  • Dinu Cătălin – loc V categ.22 kg.U 10
  • Marinescu Patrick – loc V categ.24 kg. U 10
  • Marin Alex. – loc V categ.24 kg.U 10

 

PROGRAM 14-20 NOIEMBRIE 2016:

BASCHET:

-Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U14 masculin, 19 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-CSO Voluntari

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 19 noiembrie 2016 Târgovişte

 C.S.Ş.Târgovişte- Phoenix Târgovişte

Prof.Trandafirescu Gabriela                                                                   

Campionat Naţional U16 masculin, 20 noiembrie 2016 Ploieşti

C.S.Sevlar Ploieşti-C.S.Ş.Târgovişte

FOTBAL:

-Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Naţional Juniori A, 20 noiembrie 2016 Târgovişte, ora 12,00

C.S.Ş Târgovişte-Metalul Reşiţa

-Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional Juniori B, 20 noiembrie 2016 ora 14,00

C.S.Ş Târgovişte- Metalul Reşiţa

Campionatul Judeţean Juniori C, 20 noiembrie 2016 Moreni, ora 14,30

CSM Flacara Moreni-C.S.Ş Târgovişte

Campionatul Judeţean Juniori D, 19 noiembrie 2016 ora 14,00

Târgovişte

C.S.Ş Târgovişte-C.S.Petrolul II Târgovişte

-Prof.Marian Valentin                                                                                

Campionatul Judeţean Juniori E, 19 noiembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-Kinder 2Târgovişte

VOLEI:

-Prof.Atanasiu Ion

Campionatul Naţional Speranţe-Turneul II, 19 noiembrie 2016 Râmnicu-Vâlcea.

20161114_12_1

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

UA-109162589-1