May 6, 2024
News Ticker

Judo – CS Târgoviște! Iliuță Dobra, Vicecampion Național la Copii U13!

Sala Sporturilor „Olimpia” din Arad a găzduit, în weekend, Finala Campionatelor Naţionale individuale de Judo pentru Juniori 4 – „U15” şi Copii – „U13”, prilej pentru sportivii de la CS Târgoviște să se remarce din plin pe suprafața de tatami.

Iliuță Dobra a devenit vicecampion al României la U13, după ce a avut parte de o evoluție foarte bună pe durata concursului. Sportivul antrenat de Ilie Torcică și-a trecut în cont medalia de argint la categoria 60 de kilograme.

Un alt rezultat remarcabil a fost obținut la U15 de Andrada Dinu. Sportiva clubului nostru, pregătită tot de Ilie Torcică, a obținut medalia de bronz la categoria 36 de kilograme.

În urma rezultatelor notabile obținute la Arad, ambii sportivi medaliați ai clubului nostru au obținut calificarea la Campionatele Balcanice de judo (U 13 – Macedonia de Nord și U15 – Cluj-Napoca), programate în luna iunie.