Rezultate 09-15 MAI 2022
BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin
Turneul Final al Campionatului Naţional Juniori U18, 11-15 mai 2022, Craiova
CSS A Târgovişte- CSU Ştiinţa Slam A Bucureşti 20- 0
CSA Steaua Bucureşti- CSS A Târgovişte 71- 69
LPS Bihor-CSM 1 Oradea- CSS A Târgovişte 89- 73
CSS A Târgovişte- CS SCM OHMA Timişoara 73- 51
CSS A Târgovişte- CSU Ştiinţa Slam A Bucureşti 77- 95
Sportivul Radu Dumitru a fost ales „ cel mai bun marcator al competiţiei” şi ales în „BEST FIVE”
Echipa s-a clasat pe locul VI la Turneul Final U18 masculin.
Prof.Toma Larisa
Turneul final al Campionatului Naţional Juniori U18 F., 11-15 mai 2022, Craiova
CSS- CSM Târgovişte- Sportul Studenţesc Bucureşti 71- 57( 15-10;13-17;19-14;24-16)
CSS Crişul Oradea- CSS- CSM Târgovişte 45-52 (8-14;12-8;8-13;17-17)
ACS Dan Dacian Bucureşti- CSS- CSM Târgovişte 55- 54 ( 15-17;15-15;12-6;13-16)
CSS nr.4 Champions Bucureşti- CSS- CSM Târgovişte 53- 62 ( 11-18;16-25;18-5,8-14)
CSS- CSM Târgovişte- Olimpia Bucureşti 61- 64 (12-15;12-15;17-7;20-27)
Echipa s-a clasat pe locul II la Turneul Final U18 feminin.
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Campionatul Naţional U17, 10 mai 2022, Tulcea
ACS Zimbru Tulcea -CSS Târgovişte 5-2(3-1)
Campionatul Naţional U17, 13 mai 2022, Târgovişte
CSS Târgovişte- ACS Roman 3- 4(0-1)
Liga I feminin, 15 mai 2022 Târgovişte, Târgovişte
CSS Târgovişte- ACS Piros Arad 1-10(0- 4)
Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Naţional Juniori U13, 14 mai 2022, Târgovişte
CSS Târgovişte-Urban Titu 1-5(1-3)
JUDO:Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş
Campionatul Naţional Şcolar, 13-14 mai 2022 Ploieşti
- Chiţu Xenia – eliminată în recalificări-Turul II
Turneu Internaţional”Alina Dumitru”, 13-14 mai 2022 Chiajna
Copii U12 masculin 2011-2012;
- Pechea Darius – locul V- categ.38 kg.
- Toader Patrik – locul V categ.34 kg.
- Nuţă David – locul III categ.60 kg.
Copii U12 feminin :
- Banu Anca – locul III categ.28 kg.
- Mare Sonia – locul I categ.40 kg.
- Cîrstina Irina – locul III categ.+63 kg.
Copii U14 masculin 2009-2010;
- Marin Alexandru – categ.42 kg., eliminat în Turul I
- Stănescu David – locul VII categ.50 kg.
- Vintilă Yanis – categ.50 kg., eliminat în Turul I
- Pristavu Matei – categ.50 kg., eliminat în Recalificări
- Istrătescu Darius – categ.60 kg., eliminat în Turul I
- Cârlan Alexandru – categ.60 kg., eliminat în Turul I
Copii U14 feminin 2009-2010;
- Radu Medeea – locul III categ.57 kg.
- Dumitru Delia Ştefania – locul III categ.63 kg.
Copii U16 masculin 2007-2008;
- Poradici Alexandru -categ.60 kg., eliminat în Turul I
Copii U16 feminin 2007-2008;
- Banu Bianca – locul V- categ.44 kg.
- Grosu Denisa – locul V- categ.44 kg.
- Bucur Patricia – locul III- categ.57 kg.
- Stan Bianca – locul VII- categ.57 kg.
VOLEI: Prof.Atanasiu Ion
Turneul Final al Campionatului Naţional Speranţe, 11-15 mai 2022 Târgovişte
CSS Târgovişte- CSS Lugoj 3-0(25-13;25-12;25-12)
CSS Târgovişte- CNNT Craiova 3-0(25-7;25-8;25-14)
CSS Târgovişte- CSU Craiova 3-0(25-9;25-8;25-4)
Finala Mică:
CSS Târgovişte- Academia Volei Tomis Constanţa 3-0(25-13;25-13;25-15)
Finala Mare:
CSS Târgovişte- CS Dinamo Bucureşti 3-2(25-22;23-25;25-11;20-25;15-9)
Echipa s-a clasat pe locul I- Campioana României.
Program 16-22 MAI 2022
BASCHET:
Prof.Trandafirescu Gabriela
Campionatul Naţional Juniori U14, 19-22 mai 2022, Târgu-Mureş
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I fotbal feminin, 22 mai 2022, Galaţi
U Galaţi -CSS Târgovişte
Prof.Prisăcaru Eduard
Campionatul Naţional Juniori U13, 21 mai 2022, ora 11,00 Găeşti
Progresul Găeşti-CSS Târgovişte
JUDO:
Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş
Campionatul Naţional U13 şi U 15, 20-22 mai 2022 Sibiu
Leave a Reply