May 17, 2022
News Ticker

Liga 1! Emil Săndoi, antrenor Chindia Târgoviște! Nu va fi un debut de an ușor!

Declarații ale antrenorului echipei noastre, Emil Săndoi, înaintea meciului cu FC Voluntari, programat sâmbătă, ora 14.30, la Ploiești, în etapa a 22-a a Ligii I:

“Nu va fi un debut de an ușor. Mă gândesc la evoluțiile și rezultatele celor de la Voluntari în prima parte a campionatului. Vom întâlni un adversar incomod, cu un lot foarte echilibrat. Au reușit să facă niște transferuri importante. Pe ultima sută de metri au deturnat un jucător pe care orice club din Liga I și l-ar fi dorit, Constantin Budescu, un jucător important pentru fotbalul românesc. Și noi avem câteva noutăți, sper să fie jucători utili pentru echipa noastră. La Butean și la Rusu sunt mici probleme, s-au pregătit individual în ultima perioadă, dar se vor rezolva. Sper să ne ajute”.

 

 

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1