December 2, 2023
News Ticker

CS Târgoviște! 13 sportivi, la Campionatul Național de Karate Shito – Ryu!

Karateka Clubului Sportiv Târgoviște se pregătesc pentru prima competiție oficială din acest an. Duminică 27 iunie, sportivii antrenați de Ionuț Munteanu, se vor afla în focurile Campionatului Național de karate shito-ryu, găzduit de Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, din Buzău.

Clubul nostru va fi reprezentat la competiția de la Buzău de o delegație formată din 13 sportivi: Ancuța Dragoș (categoria copii), Ștefania Huiu, Lorena Iordache, Alexandru Munteanu, Rareș Hagiu (toți cadeți), Ana Bălan, Timeea Moraru, Nicolas Costescu, Răzvan Stanciu, Adrian Drăguș, Vlad Mocanu, Robert Vasilică (juniori) și Robert Merda (seniori).

Karateka clubului nostru vor fi angrenați în probele de kata, kumite și kata pe echipe.

După revenirea de la Campionatul Național, miercuri, 30 iunie, karateka de la CS Târgoviște vor pleca la Costinești, într-o tabără de vară.

Sursa- cstargoviste.ro

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1