December 7, 2023
News Ticker

Arhiepiscopia Târgoviștei! Biserica, alături de instituții sociale din județul Dâmbovița!

Produse de curățenie și alimente au fost dăruite, miercuri, 2 iunie 2021, de parohiile: Butimanu, Călugăru, Ciocănești I, Serdanu, Tărtășești și Țepeș Vodă din cadrul Protoieriei Titu, Centrului de Asistență Medico-Socială din Răcari.

Derulat la inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, proiectul de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, căreia îi aparține această acțiune, continuă să manifeste grija Eparhiei noastre față de nevoi concrete din comunitatea noastră locală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1