February 28, 2024
News Ticker

Atletism – CS Târgoviște! Maria Balache, 3 medalii la Cupa României pentru Juniori 1!

Atleta Clubului Sportiv Târgoviște Maria Balache a încheiat în forță Cupa României pentru juniori I (U20), găzduită în acest week-end de stadionul “Nicolae Dobrin” din Pitești. La capătul unor evoluții foarte bune, sportiva U16 a clubului nostru a încheiat pe podium probele de 100  m și 200 m.

În prima zi a competiției, eleva Desdemonei Banu Ionescu a încheiat pe locul 2 proba de 100 m, după ce, acele ceasului s-au oprit la 13.05. În schimb, în a doua zi a concursului, Maria a terminat pe același loc și proba de 200 m, cu timpul de 26,80.

Cupa României pentru juniori I a reprezentat prima competiție de verificare pentru atleta clubului nostru în vederea participării la Campionatele Naționale în aer liber din acest an.

Stadionul “Nicolae Dobrin” din Pitești a găzduit în zilele de vineri și sâmbătă trei competiții de atletism extrem de interesante.

Pe parcursul celor două zile, zeci de atleți din întreaga țară au concurat la Cupa României pentru juniori 1 (U 20), Campionatul Național de seniori –Etapa 1 și la Campionatul Național de 5 000 m și 10 000 m pentru seniori și tineret (U23).

Sursa- cstargoviste.ro

 

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1