February 25, 2024
News Ticker

Primarul Târgoviștei, Daniel Cristian Stan! FC Chindia rămâne o echipă puternică și unită!

Intălnire cu echipa noastră de suflet pe noul gazon de pe “Eugen Popescu”!

FC Chindia rămâne o familie unită si puternică, iar momentul disputării meciurilor pe arena din Târgoviște este din ce în ce mai aproape!

I-am asigurat pe jucători și pe antrenori că atât Primăria Târgoviște, cât și Consiliul Județean Dâmbovița, vor ramâne alături de cea mai iubită echipă din județ.

Cu o valoare a investiției de peste 10.000.000 de euro, cuprinzând construirea unei tribune de aproximativ 4500 de locuri de la zero, complet acoperită, reabilitarea totală a tribunei vechi, sistem încălzire a gazonului, nocturnă la standarde europene (recent montată), sistem de monitorizare video, sistem de acces pe bază de turnicheti, 2 tabele de marcaj moderne și alte dotări de top, Primăria Târgoviște va asigura echipei noastre una dintre cele mai cochete arene fotbalistice din România!

Daniel Cristian Stan – Primarul Municipiului Târgoviște

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1