April 21, 2024
News Ticker

Liga 1 – Chindia Târgoviște! Remiză cu Gaz Metan Mediaș, 1-1, la Buzău!

Echipa noastră a terminat la egalitate meciul cu Gaz Metan Mediaș, 1-1 la Buzău în etapa a șasea a play-out-ului Ligii I. Popa a deschis scorul (52) dintr-un penalty scos de Neguț. În loc de 2-0, la ocaziile care au urmat golului lui Popa, s-a restabilit egalitatea, după o minge degajată greșit de Aioani și trimisă în plasă de Valente (71). Roș-albaștrii au forțat victoria pe final, dar nu l-au mai putut învinge pe Pleșca. Cu remiza de marți, de la Buzău, ajungem la 34 de puncte în clasamentul play-out-ului, fază a campionatului Ligii I în care suntem neînvinși. Următorul meci oficial al echipei noastre este programat luni, 10 mai, ora 16.45, în deplasare cu FC Voluntari.

Sunt mulţumit de evoluția băieţilor , am dominat în mare parte jocul, ne-am creat mai multe ocazii, oportunităţi de a înscrie. Noi am fost echipa mai periculoasă, Gazul în afară de golul dat – şi ştim cu toţii cum l-au dat, nu ştiu dacă a mai avut vreo ocazie. Îmi pare rău că am primit gol, de asta erau supăraţi băieţii, pentru că îşi propuseseră un obiectiv până la final, dar numai nouă putea să ni se întâmple să luăm un asemenea gol. Nu sunt deloc supărat pe Aioani, l-am încurajat, l-am felicitat pentru tot ce a făcut până la acea fază – Emil Săndoi

Sursa- afcchindiatargoviste.ro

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1