May 28, 2024
News Ticker

Liga 1 – Chindia Târgoviște! Victorie (și) cu Politehnica Iași, 2-0, la Buzău!

Echipa noastră a câștigat al treilea meci disputat în play-out-ul Ligii I, 2-0 cu Politehnica Iași, la Buzău, după dubla reușită de Daniel Florea (41, 80). Neguț și Rață, în prima repriză, sau Yameogo, după pauză, au ratat alte oportunități de a înscrie. Oaspeții au avt și ei o șansă, în prima parte a jocului, șut Popadiuc peste poartă, din poziție foarte bună. Cu această nouă victorie ne consolidăm prima poziție în clasament, 29 de puncte (nouă din nouă posibile în play-out), înaintea deplasării de la UTA Arad, pentru meciul programat sâmbătă, ora 15.00.

 

Iată ce a declarat antrenorul roș-albaștrilor, Emil Săndoi, la finalul jocului: “Mă bucur pentru cele trei puncte și pentru evoluția băieților. Îi felicit pentru disciplina de care au dat dovadă. Am reușit să înscriem de două ori, am securizat poarta și am obținut o victorie meritată, zic eu. Ne așteaptă un program foarte dificil. După o serie de meciuri disputate la un interval de patru zile, vin altele din trei în trei zile. Sunt puțin îngrijorat, sunt jocuri foarte importante, sper să nu apară accidentări“.

Programul echipei noastre în următoarele trei etape ale play-out-ului (a 4-a, a 5-a și a 6-a):

miercuri, 28 aprilie, Chindia – Astra Giurgiu (ora 14.00)

sâmbătă, 1 mai, UTA Arad – Chindia (ora 15.00)

marți, 4 mai, Chindia – Gaz Metan Mediaș (ora 19.00)

Sursa-afcchindiatargoviste.ro

 

 

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1