April 21, 2024
News Ticker

Tenis de Câmp – CS Târgoviște! Matei Bucura, pe podium la Trofeul Star!

Comportare mai mult decât bună pentru tenismenul Matei Bucura la Trofeul Star, găzduit de Star Arena, din Bascov, în perioada 9-15 aprilie. Sportivul clubului nostru a terminat pe locul 3 concursul, după ce s-a oprit în penultimul act al acestuia, la categoria de vârstă U12.

Matei Bucura s-a oprit în semifinale, fiind învins de câștigătorul competiției Andrei Iliescu (ACS AT Râmnicu Vâlcea), la capătul a două seturi, cu scorul de 3-6, 2-6.

Până la meciul din penultimul act al întrecerii, sportivul clubului nostru, a trecut, pe rând, de Tudor Andrei (LPS CSȘ Pitești) – 6-1, 6-1, în primul tur, și de Luca Marc (Dinamo București) – 6-3, 6-2, în sferturile de finală.

Sursa- cstargoviste.ro

 

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1