January 17, 2025
News Ticker

Inot – CS Târgoviște! Adelina Bostangiu, potențial pentru următoarele concursuri!

Înotătoarea Adelina Bostangiu a încheiat cu fruntea sus ediția din acest an a Cupei României la înot pentru seniori, tineret și juniori. În cadrul competiției găzduite de Complexul Turistic de Natație din Târgoviște, sportiva antrenată de Octavian Postolache s-a aflat la startul a două finale destinate junioarelor, în probele de bras.

În proba de 100 m bras, Adelina a încheiat concursul pe locul 8, cu timpul de 1.24:21, iar în cea de 50 m bras a terminat pe locul 11, după ce acele ceasului s-au oprit la 38.75.

Chiar dacă nu a reușit să urce pe podium, înotătoarea clubului nostru a arătat în urma evoluțiilor din Cupă că are potențial mare pentru următoarele concursuri, iar mai mult de atât aduce plus de valoare secției de înot a Clubului Sportiv Târgoviște.

Sursa- cstargoviste.ro

 

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1