Liga 1 – Chindia Târgoviște! Emil Săndoi, a 2-a oară, Nașul Universității Craiova, 1-0!


Roș-albaștrii au obținut un succes extrem de important sâmbătă seară, la primul meci oficial disputat la Buzău, pe stadionul Gloria. Ca și în tur, băieții noștri au câștigat în fața Universității Craiova cu 1-0, la capătul unei prestații solide, în care disciplina și organizarea tactică au fost cuvintele de ordine. Paul Iacob a înscris primul gol în tricoul echipei noastre, în minutul 79, după o fază superbă, la câteva minute după ce ratase o lovitură de la 11 metri, șut puternic spre vinclu, în transversală. În prelungiri, Neguț a trecut pe lâgă desprindere, singur cu Pigliacelli. S-a terminat 1-0, o victorie care ne apropie de zona play-off-ului Ligii I. După 25 de etape, echipa noastră are 32 de puncte și ocupă locul 8 în clasament.

 

Marți seară, de la ora 20.30, tot la Buzău, vom întâlni din nou Universitatea Craiova, de data aceasta în sferturile de finală ale Cupei României.

 

Chindia Târgovişte: Aioani – Căpuşă, Piţian, Celea, C. Dinu – Dulca, Raţă (Kocic ’88), Iacob, Dumitraşcu – D. Popa (Neguţ ’55), D. Florea (Berisha ’74). Antrenor: Emil Săndoi

 

CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Fedele ’82), Papp, M. Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu (Tudorie ’73), Cicâldău, Căpătînă (Camara ’61) – Ivan (Vătăjelu ’82), Baiaram (Screciu ’73). Antrenor: Marinos Ouzounidis

Sursa- afcchindiatargoviste.ro

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1