May 22, 2024
News Ticker

Atletism – CS Târgoviște! Cristian Ioniță, medaliat cu aur la proba de 400 m la Campionatele Naționale de Masters!

Cristian Ioniță, atlet al Clubului Sportiv Târgoviște, s-a descurcat de minune la primul său concurs de Masters.

La sfârșitul săptămânii trecute, la întrecerile Campionatelor Naționale de Masters Atletism, sportivul clubului nostru, a devenit campion al României, în proba de 400 metri, la categoria de vârstă M35. Pe durata cursei, Cristian Ioniță s-a comportat la înălțime, iar la final a intrat în posesia medaliei de aur.

Într-o altă probă la care a luat startul, în cursa de 200 metri, sportivul antrenat de Nicolae Guțoiu a ajuns vicecampion al țării. Naționalele Masters din această iarnă, găzduite de Sala “Ioan Soter” din București, au fost primele de acest fel la care a luat parte sportivul clubului nostru.

“Cristi s-a prezentat foarte bine la Naționalele de Masters. În proba de 400 metri a devenit campion, iar la 200 metri vicecampion al României. Rezultatele obținute sunt mai mult decât bune. Putem spune că prima participare la o competiție Masters a fosta una de succes”, ne-a declarat Nicolae Guțoiu, unul dintre antrenorii secției de atletism de la CS Târgoviște.

Sursa- cstargoviste.ro

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1