March 7, 2021
News Ticker

Liga 1 – Chindia Târgoviște! 1-1, remiza cu Politehnica Iași, la Buftea!

Echipa noastră a remizat cu Politehnica Iași, 1-1 miercuri la Buftea, în primul meci oficial din acest an. Dumitrașcu (13) a deschis scorul, iar Cristea a egalat aproape de mijlocul reprizei secunde (63). Pe final, Berisha și Neguț au semnat ocazii bune în contul roș-albaștrilor. Aioani a apărat șutul lui Cristea, din prelungiri, meciul terminându-se nedecis. Pentru băieții noștri, care ocupă locul 6 în Liga I, cu 21 de puncte după 16 etape, urmează deplasarea de la Dinamo, sâmbătă, ora 20.00.

Chindia: Aioani – Căpuşă, Iacob, Piţian, Dinu – Neguţ, M. Dulca, Raţă, Dumitraşcu (Yameogo ’67) – D. Popa, D. Florea (Berisha ’76). Antrenor: Emil Săndoi

Poli Iaşi: Brânză – Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Buşu – F. Cristea (Mensah ’36, Zajmovic ’70), De Iriondo, Passaglia – Vanzo (Popadiuc ’78), A. Cristea, Calcan. Antrenor: Daniel Pancu​