Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște


Rezultate 24 FEBRUARIE- 1MARTIE 2020

 

JUDO:

  – Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş                                                                                                                                                                                                    

Campionatul Naţional „U14”/”U16” Etapă Zonală, 29 februarie 2020 Alexandria

U14 2007-2008 feminin

  • Banu Bianca                        locul I categ.32 kg.
  • Mărasin Alina                     locul II categ.32 kg.
  • Stan Bianca                         locul III categ.40 kg.
  • Bucur Patricia                     locul II categ.44 kg.

U14 2007-2008 masculin

  • Poradici Alexandru             locul V categ.42 kg.

U16 2005-2006 feminin

  • Stănescu Ioana                   locul I categ. 40 kg.
  • Marin Larisa                        locul III categ.48 kg.
  • Chiţu Xenia                         locul III categ.52 kg.

U16 2005-2006 masculin

  • Bucur Ionuţ                         locul III categ.66 kg.
  • Moisică Serban                   locul V categ.73 kg.

Campionatul Naţional Şcolar „U18” Etapă Zonală, 29 februarie 2020 Alexandria

U18 2003-2005 masculin

  • Badiţa Cristian                    locul V categ.66 kg.

U18 2003-2005 feminin

  • Stănescu Ioana                   locul I categ.40 kg.
  • Vasalache Antonia                            locul I categ.44 kg.
  • Marin Larisa                        locul III categ.48 kg.
  • Chiţu Xenia                     locul III categ.52 kg.

 

 HANDBAL:

   – Prof.Apostol Adrian                                                                                                                                                                                                     

Campionatul Naţional Jun.II, Fază Semifinală Etapa II, 29 febr.2020 Târgovişte

C.S.Ş Târgovişte-  ACS Unirea Dobroieşti                                                                                                                                                         38-40(20-19)

                          

VOLEI:

   – Prof.Atanasiu Ion                                                                                                                                                                                                                  

Campionatul Naţional Speranţe Turneul IV, 28-29 februarie 2020 Miov

C.S.Ş Târgovişte- LPS  Viitorul Piteşti                                                                               3-0(25-4;25-17;25-6)                           C.S.Ş Târgovişte- CS Dacia Mioveni                                                                     3-0(25-13;25-13;25-8)

C.S.Ş Târgovişte-ACS Extrem Piteşti                                                                         3-0(25-8;25-6;25-16)

 

        Echipa s-a calificat la Turneul Semifinal

 

 

Program                    02-08 MARTIE 2020

 

ATLETISM

   – Prof.Prodan Mihai şi Pătrăşcan Cornel

Campionatul Naţional„U18” Etapă Finală, 06-07 martie 2020 Bucureşti

 

BASCHET:

   – Prof.Tănase Cătălin

Campionatul Naţional„U16”masculin, Etapa a V-a tur fază semifinală, 07 martie 2020 

Sala C.S.Ş.Târgovişte, ora 13,00

C.S.Ş Târgovişte- UBT Cluj-Napoca

   – Prof.Alexandru Daniel

Campionatul Naţional„U14” 07 martie 2020 Moineşti

CSM Moineşti-CSŞ CSM Târgovişte

CSS CSM Târgovişte-Lapi Dej

   – Prof.Miruna Crasnic

Campionatul Naţional„U18 ”feminin, turneul 4, 6-7 martie 2020  Sala C.S.Ş.Târgovişte

    Vineri 2 meciuri- ora 17,00  C.S.Ş  CSM Târgovişte- CSS Sibiu

                         ora 19,00  CSS Phoenix ConstanţaNBS Cluj-Napoca

    Sambătă 2 meciuri- ora 9,00  C.S.Ş  Sibiu- CSS Phoenix Constanţa

                         ora 11,00  NBS Cluj-NapocaCSS CSM Târgovişte

 

HANDBAL:

   – Prof.Apostol Adrian                                                                                                                                                                                                     

Campionatul Naţional Junioare II, Turneu Semifinal Grupă Valorică, 07 martie 2020 Bucureşti

CSM Bucureşti-CSS Târgovişte

VOLEI:

   – Prof.Atanasiu Ion                                                                                                                                                                                                                  

Campionatul Naţional Cadete, 8martie 2020             Târgovişte

CSŞ Târgovişte – CS Dacia Mioveni

 

JUDO:

  – Prof.Muşa Romel                                                                                                                                                                                                      

Campionatul Naţional „U23”-Etapă Finală, 06-08 martie 2020 Oradea

 

 

Facebook Comments Box

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1