April 6, 2020
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște

Rezultate

                    17-23 FEBRUARIE 2020

ATLETISM:

Campionatul Naţional„U20” Etapă Finală, 21-22 februarie 2020 Bucureşti

  • Chiran Gabriel – loc XV- 1.500 m.                    – prof.Prodan Mihai
  • Iordănescu Andrei – loc XX-60 m.                                 „
  • Pârneci Alexandru – loc XXI-60 m.              –  Guţoiu Nicolae

 BASCHET:

   – Prof.Păun Andreea

Campionatul Naţional„U18”Turneu, 21-23 februarie 2020 Târgu-Mureş

CSŞ Târgovişte-LPS Tg.Mureş                    108- 69

CSŞ Sf.Gheorghe- CSS Târgovişte               40-  65

CSŞ Craiova- CSS Târgovişte                      68- 79

   – Prof.Trandafirescu Gabriela

Campionatul Naţional„U13”Turneul VII, 22 februarie 2020 Brăila

ACS Cuza Pirates Brăila- CSS Târgovişte     62- 51

CSŞ Târgovişte- ACS Deceneu Tulcea          53- 46

HANDBAL:

   – Prof.Apostol Adrian                                                                                             

Campionatul Naţional Junioare II, Turneu Semifinal Grupă Valorică, 22 februarie 2020  Bucureşti

CSŞ Nr.2 Bucureşti- CSS Târgovişte             51-42(30-21)

VOLEI:

   – Prof.Atanasiu Ion                                                                                                         

Campionatul Naţional Cadete, 18 februarie 2020 Bucureşti

LPS Mircea Eliade Bucureşti-CSŞ Târgovişte     0-3(17-25;11-25;16-25)

 

 

LUPTE:

   – Prof.Filip Georgiana, Cornea Cornel                                                                                                         

Campionatul Naţional Şcolar Etapă de Zonă (calificare), 21-22 februarie 2020 Târgovişte

 

S-au calificat următorii sportivi;

FETE

Rizea Antonia- categ.53 kg.

Ilea Mirabela-categ.57 kg.

Bucur

Larisa Maria -categ.65 kg.

Minescu Andreea- categ.69 kg.

BĂIEŢI

Lăptici Gabriel- categ.48 kg.

Popa Alberto- categ.51 kg.

Burduf Ion- categ.55 kg.

Maghiran Florin- categ.65 kg.

Istrate Robert- categ.65 kg.

Sava Paul- categ.80 kg.

Tichie Raul -categ.92 kg.

Udilă Ciprian- categ.92 kg.

Ciucioiu Raul- categ.110 kg.

 

Program

24 FEBRUARIE- 1MARTIE 2020

 

HANDBAL:

   – Prof.Apostol Adrian                                                                                             

Campionatul Naţional Junioare II, Fază Semifinală Etapa II, 29 februarie 2020 Târgovişte, Sala C.S.Ş.Târgovişte, ora 11,00

C.S.Ş Târgovişte-  ACS Unirea Dobroieşti

 

JUDO:

  – Prof.Muşa Romel                                                                                              

Campionatul Naţional „U14”/”U16”, 29 februarie 2020 Alexandria

                            

VOLEI:

   – Prof.Atanasiu Ion                                                                                                         

Campionatul Naţional Speranţe Turneul IV, 28-29 februarie 2020 Mioveni                                                                                                             

 

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.