August 23, 2019
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor Clubului Sportiv Școlar Târgoviște

15-21 APRILIE 2019

ATLETISM:

-Prof.Guţoiu Nicolae

Campionat Naţional 10 km.şosea, 21 aprilie 2019 Bucureşti     

  • Stancu Ionuţ – loc I  medalie aur, Juniori I
  • Stancu Ionuţ – loc IV- tineret
  • Serban Gabriel – loc II medalie argint, Juniori I
  • Loc II- Echipa Tineret CS-CSS Târgovişte(Stancu Ionuţ, Stoean Cristian, Serban Bgabriel)

                FOTBAL:

– Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga I Feminin, 20 aprilie 2019 Bucureşti             

AFC Fair-Play Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                                                               2- 8(2-1)

Au marcat:Istrate 3g., Badea 2g., Burcea 2g., Ionescu I.1g.

                – Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul  Naţional „U19”, 20 aprilie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CSS Braşovia                                                                                                    4- 1(0- 1)

Au marcat:Ilie 1g., Marcu 3g.

Campionatul  Judeţean „U11”, 19 aprilie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Fieni                                                                                                                         0- 0

– Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul  Naţional „U17”, 20 aprilie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CSS Braşovia                                                                                                    1- 3(0- 1)

A marcat:Petre 1g..

                – Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean „U13”, 21 aprilie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- Progresul Găeşti                                                                                    3- 0(retraşi competiţie)

HANDBAL:

                Prof.Timpuriu Marian

Campionatul Naţional Juniori III, 21 aprilie 2019 Răzvad

C.S.Ş.Târgovişte- CSS 2 Bucureşti                                                                                              28- 38(13- 21)

                JUDO:

                – Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş

Campionatul Naţional  de Copii „U13”-„U15”-Etapa Euroregională, 20 aprilie 2019 Alexandria

  • Chiţu Xenia                                       – loc II categ.44 kg.
  • Stănescu Ioana                                               – loc II categ.36 kg.
  • Marin Larisa                            – loc II categ.48 kg.  
  • Rădoi Andreea                                                – loc I categ.57 kg.
  • Bucur Patricia                                  – loc III categ.40 kg. U13
  • Banu Bianca                             – loc I categ.28 kg.U13
  • Marasin Alina                                                  – loc I categ.24 kg.U13
  • Tincă Stefan                                     – loc II categ.46 kg.U13
  • Tincă David                                       – loc III categ.46 kg.U13

                VOLEI:

– Prof.Atanasiu Ion                             

Campionatul Naţional Minivolei Turneul 2 Semifinal, 19-20 aprilie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-                            CSS Focşani                                                                                      3-0(25-13;25-6;25-13)

C.S.Ş.Târgovişte-   CSS Bacău                                                                    3-2(20-25;26-24;25-6;23-25;15-11)

C.S.Ş.Târgovişte-   CSM Ploieşti                                                                               3-0(25-23;25-21;25-14).

 

 

22-28 APRILIE 2019

              

FOTBAL:

– Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga Tineret Speranţe-Turneu, 24 aprilie 2019 Giurgiu

Liga I Feminin, 26 aprilie 2019 Şotânga

C.S.Ş.Târgovişte- Vasas Femina Od.Secuiesc

                – Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean „U13”, 25 aprilie 2019 Găeşti

ACS Progresul 2 Găeşti- C.S.Ş.Târgovişte

                – Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul  Judeţean „U11”, 26 aprilie 2019 Valea-Lungă

Fortis Valea-Lungă-C.S.Ş.Târgovişte

HANDBAL:

– Prof. Apostol Adrian

Campionatul Naţional Juniori III, 24 aprilie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Ploieşti

                LUPTE:

                -Prof.Cornea Cornel

Campionatul Naţional Şcolar 23-25 aprilie 2019 Sfântu-Gheorghe.

 

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.