April 20, 2019
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște


11-17 MARTIE 2019

           BASCHET:

– Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U16 masculin, 16 martie 2019 Târgovişte

                C.S.Ş.Târgovişte- C.S.Steaua Bucureşti                                   60-71

Marcatori: Bondilă 16p.,Băilă 15p., Pop 11p., Arabagiu 13p. Coman 3p.,Popescu 2p.

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional  U18 feminin, 11 martie Târgovişte

C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS Sibiu                                             73- 58

– Prof.Trandafirescu Gabriela     

Campionat Naţional U18 masculin, 17 martie 2019 Cluj

U BT Cluj-Napoca- C.S.Ş.Târgovişte                                       102- 69

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 17 martie 2019 Bucureşti

Champions Bucureşti-CSS CSM Târgovişte                         41- 86

                HANDBAL:

– Prof.Timpuriu Marian

Campionatul Naţional Juniori III, 17 martie 2019 Bucureşti

C.S.S.2 Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                           49- 38(24- 20)

– Prof. Apostol Adrian

Campionatul Naţional Junioare III, 16 martie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CS Sporting Ghimbav                   31- 41(16-20)

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Cupa României Fotbal Feminin, 13 martie 2019 Galaţi

,,U,, Galaţi- C.S.Ş.Târgovişte                                                                        4-1(3-0)

A marcat:Istrate.

                -Prof.Marian Valentin

Campionatul  Naţional Juniori „C”, 16 martie 2019 Bragadiru

CSO Bragadiru- C.S.Ş.Târgovişte                                                            1-11(1-6)

Au marcat:Cristea 6g.,Oprişan 2g.,Iancu 2 g., Petre 1g.

Campionatul Judeţean Juniori „D”,  16 martie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Fieni                                                                         0-1(0-0)

VOLEI:

                Prof.Atanasiu Ion        

Turneul Semifinal Speranţe, 16-17 martie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- ACS Penicilina Iaşi                                       3-0(25-7;25-15;25-6)

C.S.Ş.Târgovişte- CS Dinamo Bucureşti                 3-0(25-20;25-15;25-22)

C.S.Ş.Târgovişte- ACS Sport Plus Brăila                 3-0(25-9;25-4;25-9)

Echipa s-a calificat la Turneul Final.

JUDO:

– Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş

Campionatul Naţional Tineret U23, 15-16 martie 2019 Drobeta-Turnu-Severin

  • Patrulea Eric                                     – loc III medalie bronz, categ.100 kg.
  •  Radu Andrei                                           – loc V categ.100 kg. 
  • Temelie Mihai                                – loc VII categ.81 kg.
  • Moga Andrei                                   – loc IX categ.60 kg.

 

 

 

18-24 MARTIE 2019

ATLETISM:

– Prof.Pătrăşcan Cornel

Campionat Naţional CI Finală, 23 martie 2019 Bucureşti

         BASCHET:

– Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U16 masculin, 23 martie 2019 Bucureşti

                Ştiinţa Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional  U18 feminin, 24 martie 2019Târgovişte

C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS CSM Alexandria

– Prof.Trandafirescu Gabriela     

Campionat Naţional U18 masculin, 24 martie 2019 Târgovişte

                C.S.Ş.Târgovişte- CSS Sibiu

FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga I Feminin, 24 martie 2019 Şotânga

C.S.Ş.Târgovişte-„U ”Alexandria

                -Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul  Naţional „U19”, 24 martie 2019 Braşov

ACS Kids Tâmpa Braşov- C.S.Ş.Târgovişte

Campionatul Judeţean „U11”,  22 martie 2019 Moreni

CSM Flacăra Moreni-C.S.Ş.Târgovişte

                -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul  Naţional „U17”, 23 martie 2019 Râmnicu-Vâlcea

SCM Râmnicu-Vâlcea-C.S.Ş.Târgovişte

HANDBAL:

                Prof.Timpuriu Marian

Campionatul Naţional Juniori III, 24 martie 2019 Răzvad

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti

– Prof. Apostol Adrian

Campionatul Naţional Junioare III-Turneu Semifinal, 23 martie 2019 Ploieşti

CSM Ploieşti-C.S.Ş.Târgovişte

LUPTE:

                Prof.Cornea Cornel

Turneu Calificare C.N.Individual Cadeţi, 22-24 martie 2019 Târgu-Jiu

 

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.