November 15, 2018
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște



elefant.ro

Rezultate 8-14 OCTOMBRIE 2018

         BASCHET:

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U20 feminin-Turneul I, 9-11 octombrie 2018 Târgu-Secuiesc

LT Nagz Mozes Tg.Secuiesc-CSŞ-CSM Târgovişte                 55-79(13-23;9-19;17-23;16-14)

CSŞ-CSM Târgovişte-CS Rapid Bucureşti                                                95- 43(26-11;27-8;21-11;13-21)

CSŞ-CSM Târgovişte-CSS Ploieşti                                                             68- 39(13-13;18-11;20-3;17-12)

Prof.Păun Andreea          

Campionat Naţional U16 Masculin, Turneul II, 13 octombrie 2018 Piteşti

LPS Piteşti-CSŞ-CSM Târgovişte                                                                               66- 97

Marcatori:Coman 38, Bolovan 21, Bondilă 13, Pop 8, Arabagiu 8, Lupaşc 5, Roman 2, Vîrjoghe 2.

CSS-CSM Târgovişte- CS Amicii Piteşti                                                    80- 36

Marcatori: Vîrjoghe 16, Bolovan 15, Bondilă 12, Arabagiu 12, Coman 10, Băilă 6, Pop 4, Lupaşc 2, Parnia 2, Pencea 1.

               FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu

Liga I -Fotbal Feminin -14 octombrie 2018 Prundu-Bîrgăului         

Heniu Prundu-Bîrgăului-C.S.Ş.Târgovişte                                                              4-0(1-0)

               -Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Naţional,, U19”-14 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-ACS Kids Tîmpa Braşov                                                4-0(4-0)

Au marcat:Podaru 1g, Diculescu 1g., Ilie 1g., Stoican 1g.

Campionatul Judeţean  Juniori ,E”, 12 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- Fortis Valea-Lungă                                                                     2-2(0-1)

A marcat:Bănică 2g.

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional ,,U17”Târgovişte -14 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-SCM Râmnicu-Vâlcea                                                  1-3(1-0)

A marcat:Petre 1g.

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori „C”, 13 octombrie 2018 Şotânga

C.S.Ş.Târgovişte-Kinder Târgovişte                                                                        2-0(1-0)

Au marcat:Oprişan 1g., Cristea 1g.

Campionatul  Judeţean Juniori „D”, 11 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- Progresul Găeşti 2                                                                      5-1(3-0)

Au marcat:Oprişan 3g., Ţecu 1g., Sterie 1g.

Campionatul  Judeţean Juniori „D”, 14 octombrie 2018 Răzvad

Chindia 1 Târgovişte- C.S.Ş.Târgovişte                                                                  3-0(3-0)

LUPTE:

-Prof.Cornea Cornel 

Campionatul Naţional pe Echipe Cadeţi- calificare,, Cupa României,, 12-14 oct.2018

Târgovişte unde s-au calificat următorii sp.;

  • Nae Elena                – categ.46 kg.
  • Ionescu Simona                                        – categ. 53 kg.
  • Ionescu Tania – categ. 57 kg.
  • Minescu Andreea – categ. 61 kg.
  • Coman Antonio – categ. 100 kg.
  • Bîrdeş Adrian – categ. 80 kg.
  • Saru Daniel – categ. 60 kg.
  • Burcea Alexandru – categ. 55 kg.

               HANDBAL:

Prof. Apostol Adrian

Campionatul Naţional Juniori III, 13 octombrie 2018 Dobroeşti

ACS Unirea Dobroeşti-C.S.Ş.Târgovişte                                                                19-34(5-17)

VOLEI:Prof.Atanasiu Ion 

Campionatul Naţional Cadete, 14 octombrie 2018 Braşov

Bravol Braşov- C.S.Ş.Târgovişte                                                                              0-3(15-25;18-25;11-25)

 

Program 15-21 OCTOMBRIE 2018

ATLETISM:

-Prof.Guţoiu Nicolae+Pătrăşcan Cornel+Prodan Mihai+Bădiceanu Marius

Campionat Naţional Cros (Seniori, Tineret, Juniori I) 19-20 octombrie 2018 Botoşani        

BASCHET:

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin-Turneul II- 20 octombrie 2018 Bucureşti

Prof.Trandafirescu Gabriela

Campionat Naţional U18 masculin-Turneul II- 20-21 octombrie 2018 Târgovişte

               FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu

Liga I Fotbal Feminin -21 octombrie 2018 Şotânga

C.S.Ş.Târgovişte-AFC Fair-Play Bucureşti

               -Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Naţional,, U19”-20 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-LPS Viitorul Piteşti

Campionatul Judeţean  Juniori ,E”, 19 octombrie 2018 Pucioasa

AS FC Pucioasa- C.S.Ş.Târgovişte

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional ,,U17”Târgovişte -20 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- LPS Viitorul Piteşti

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori „D”, 21 octombrie 2018 Târgovişte

 

C.S.Ş.Târgovişte-Chindia 2 Târgovişte

Campionatul  Judeţean Juniori „C”, 20 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- Chindia Târgovişte

              HANDBAL:

-Prof. Apostol Adrian

Campionatul Naţional Junioare III, 20 octombrie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CS Viitorul Pantilimon

VOLEI:

-Prof.Atanasiu Ion 

Campionatul Naţional Speranţe Turneul I, 19-20 octombrie 2018 Brăila.

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.