January 24, 2021
News Ticker

Diana Ivăncescu de la CS Târgoviște, locul 1 la Crosul Loteriei Române

Comportare excelentă pentru Diana Ivăncescu la ediția din acest an a Crosului Loteria Române. Atleta clubului nostru și-a arătat din plin valorea la cea de-a 21-a ediție a competiției și a terminat pe primul loc la categoria seniori 19-34 ani. Diana a încheiat concursul desfășurat în Parcul “Alexandru Ioan Cuza” din București, cu timpul de 14.13,00. Sportiva clubului nostru va participa peste o lună la Campionatul Național de cros pentru tineret. De asemenea, în acest an, Diana a obținut medalia de bronz în proba de 5 000 de metri a Campionatului pentru seniori și tineret.

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1