April 25, 2024
News Ticker

Gabriel Chiran, de la CSS Târgovişte, vicecampion naţional la cros

Atletul de la CSŞ Târgovişte a cucerit medalia de argint la juniori 3, la Campionatul Naţional de Cros de la Botoşani.

Atleţii de la Clubul Sportiv Şcolar Târgovişte, pregătiţi de Mihai Prdan, au avut evoluţii mulţumitoare la finala Campionatului Naţional de Cros pentru Juniori 1 şi 2 şi Copii 1, 2 şi 3.

Competiţia s-a desfăşurat la finalul săptămânii trecute, la Botoşani, iar secţia de atletism a obţinut o medalie, prin Gabriel Chiran, care a cucerit argintul în proba de cros, la juniori 3. Aproaper de podium a fost echipa şi de fete de la CS Târgovişte, la cros (juniori 3). Ana-Maria Ene a terminat pe poziţia a şasea, iar Roxana Poşchină pe locul 12. Sunt rezultate mulţumitoare, la o competiţie puternică cu concurenţă acerbă.