February 21, 2019
News Ticker

CSM Târgovişte, reacţie la atacurile “nefondate şi a intoxicării spaţiului public cu minciuni!”


Având în vedere articolele denigratoare la adresa clubului din ultimul timp, semnate de un jurnalist local, doresc să fac unele precizări pentru corecta informare a celor ce ne urmăresc activitatea.

De câteva săptămâni, un reporter – fost colaborator al clubului – face eforturi importante pentru a denigra Clubul Sportiv Municipal Târgovişte, pe subsemnatul și alte persoane din club, folosindu-se de un post local de televiziune, de o pagină web pe care a înființat-o în special pentru a-i defăima pe cei care nu „reacţionează” după atacurile furibunde, dar și de o pagină de Facebook „FC Chindia Târgoviște”, unde substituie identitatea clubului, aceea nefiind pagina oficială a echipei de fotbal.

Separat de faptul că nu procedează corect deontologic, dar și de faptul că nu cunoaște principiile și mecanismele elementare de management sau contabilitate, respectivul nu ezită să își dea cu părerea și să tragă concluzii, fără să ceară un punct de vedere instituției sau persoanelor pe care le calomniază.

În ceea ce privește cheltuielile efectuate de la data la care am preluat conducerea clubului, informez opinia publică că s-au angajat numai cheltuieli salariale, chirii și masă pentru o parte dintre sportive, reparații la Bazinul de înot și la sediul clubului, echipamentul necesar celor două echipe de senioare – principalele performere ale clubului nostru, dar și cheltuieli de întreținere/funcționare și transport, cu mențiunea că multe alte contracte erau deja semnate la venirea mea în club.

Referitor la bonurile de combustibil, în luna octombrie s-a facut achiziția pe SEAP pentru bonuri în valoare de 8.500 lei, tichete care se consumă conform reglementărilor legale în vigoare pentru autoturismul și microbuzul din dotare, dar din care până la acest moment nu s-au consumat decât un sfert.

Prin urmare, pentru aceste atacuri nefondate și a intoxicării spațiului public cu minciuni și informații interpretate tendențios, în funcție de interesul personal, CSM Târgoviște întrerupe orice contact cu domnul Ionuț Marin, rămânând însă deschis față trustul media pe care îl reprezintă, dar și față de toți ceilalți reprezentanți ai mass-media, care au tratat cu seriozitate și profesionalism activitatea clubului nostru.

Ciprian PRISĂCARU – președintele CSM Târgoviște

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.