April 19, 2024
News Ticker

Treziți-vă! Chindia, în cădere liberă! 1-2 la Sepsi Sf.Gheorghe

Chindia Târgoviște continuă seria partidelor fără victorie în deplasare, după cel de-al 3-lea insucces, de această dată, înregistrat la Sepsi Sf. Gheorghe, 1-2. Eliminată din Cupa României în faza 16-imilor, trupa lui Nicu Croitoru și Sică Bârdeș “insistă” să ofere fanilor prestații absolut dezamăgitoare, spre amărăciunea suporterilor, care parcurg sute de km.pentru a-și încuraja favoriții.

20161029_1_1

(Și) cu Sepsi, Chindia n-a jucat mai nimic, gazdele izbutind deschiderea scorului încă din minutul 15, prin experimentatul Attila Hadnagy, care a reluat balonul în plasă cu o excelentă lovitură de cap.

Replica târgoviștenilor a întârziat să apară, de-abia în minutul 80, Neguț a restabilit egalitatea, după ce Georgian Honciu a expediat mingea în bară. Inutil, însă, Sepsi a reușit să închidă tabela tot dintr-o fază fixă, prin Mitra, în minutul 90 și tot din corner, la o nouă gravă eroare a defensivei târgoviștene.20161029_1_3

Una peste alta, gruparea de sub Turn este departe de forma arătată în sezonul trecut sau în startul campionatului, fiind de-a dreptul de nerecunoscut după ultimele reprezentații.

Chindia a evoluat în următoarea garnitură : Meilă (min.76-Aioani), D.Pătru (cpt.), B.Dinu, Vătavu, MartacNisipeanu (min.76 – C.Anton), L.Mihai, G.Honciu, Stoica (min.63 – Parghel) – Neguț, Cherchez. Antrenori : Nicu Croitoru, Sică Bârdeș și Cosmin Lunescu.

În runda următoare, Chindia TârgovișteJuventus București (sâmbătă, 5 noiembrie, de la ora 12:30, pe stadionul “Eugen Popescu”.