September 16, 2019
News Ticker

Află rezultatele înregistrate de sportivii de la CSŞ Târgovişte

3-9 OCTOMBRIE 2016

BASCHET:

-Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U14 masculin, 8 octombrie 2016 Voluntari

C.S.O.Voluntari-C.S.Ş.Târgovişte                                 45-58

Marcatori: Bondilă 14p.,Băilă 8p., Pop 8p., Arabagiu 7p, Durlă 6p., Varjoghe 6p.,Bolovan 4p.,Nedelcu 2p., Popa 2p., Coman 1p.

Prof.Trandafirescu Gabriela              

Campionat Naţional U16 masculin, 9 octombrie 2016 Buzău

C.S.S.Buzău-C.S.Ş.Târgovişte                                       70-123(11-33;7-24;6-33;36-33)

S-a remarcat intreaga echipă.              

-Prof.Ioan Valerian

Campionat Naţional U16 feminin, 9 octombrie 2016 Bucureşti

A.C.S. B Raptors BucureştiC.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte    40-60

HANDBAL:

-Prof.Apostol Adrian

Campionat Naţional Juniori III, 8 octombrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-L.P.S.Viitorul Piteşti                            20-30(15-12)

S-a remarcat intreaga echipă.

        FOTBAL:

-Prof.Tătăranu Mihaiţă

Superliga Naţională  Fotbal Feminin, 9 octombrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-Real Craiova                                      1-0(0-0)

A marcat:Vasile Georgiana.

-Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Naţional Juniori A-9 octombrie 2016 Snagov

C.S.Metalul Resiţa-C.S.Ş. Târgovişte                            6-1(1-1)

A marcat:Petcu.

-Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional Juniori B, 9 octombrie 2016 Snagov

C.S.Metalul Resiţa-C.S.Ş. Târgovişte                            0-3(0-1)

Au marcat:Nicolae, Tudor ,1 autogal.

Campionatul Judeţean Juniori C-9 octombrie 2016 Nucet

G.S.A.Nucet-C.S.Ş Târgovişte                                       2-1(0-0)

A marcat:Petre.

Campionatul Judeţean Juniori D-8 octombrie 2016 Găeşti

A.C.S.Progresul Găeşti -C.S.Ş Târgovişte                     7-6(4-5)

Au marcat:Cristea 3g.,Spataru 2g., Petre 1g.

-Prof.Marian Valentin                         

Campionatul Judeţean Juniori E, 8 octombrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-C.S. Kinder 1 Târgovişte                   0-8(0-2)

 

LUPTE:

-Prof.Cornea Cornel

Campionatul Balcanic de Juniori 6-9 octombrie 2016 Craiova

  • Cioclea Maria – loc III- medalie de bronz individual, categ.44 kg.
  • Cioclea Maria – loc III- medalie de bronz cu echipa, categ.48 kg.

foto: adevarul.ro

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.