August 19, 2018
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște


Rezultate 14 – 20 MAI 2018

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae, Pătrăşcan Cornel

Campionatul Naţional (Seniori, Tineret, Juniori I) Etapa I, 19-20 mai 2018 Piteşti

  • Stancu Ionuţ                     – loc I –  1000 m.(Juniori I, Tineret) –prof.Guţoiu Nicolae
  • Stancu Ionuţ                     – loc II-  1000 m.Seniori                
  • Stancu Ionuţ                     – loc I –  5000 m.Juniori 
  • Stancu Ionuţ                     – loc IV –  5000 m.Seniori 
  • Ionaş Ivona                                      – loc III- 800 m.Juniori
  • Ionaş Ivona                                      – loc VII- 800 m.Seniori
  • Sandu Ionuţ                      – loc II –  greutate Juniori I-prof.Pătrăşcan Cornel
  • Sandu Ionuţ                      – loc VII – suliţă Seniori
  • Sandu Ionuţ                      – loc III- suliţă Juniori
  • Matu Marius                     – loc VIII – suliţă Seniori
  • Matu Marius                     – loc IV – suliţă Juniori

– Prof.Prodan Mihai

Campionatul Naţional Juniori II, alergare montană, selecţie 18-19 mai 2018 Câmpulung-Moldovenesc.

  • Şerban Gabriel                 – loc III- calificat la Cupa Mondială de alergare montană Italia
  • Mocanu Sebastian          – loc X
  • Chiran Gabriel                  – loc I- Juniori III

BASCHET:

– Prof. Ioan Valerian

Campionatul Naţional  U14 masculin-Turneul II Semifinal 18-20 mai 2018 Târgovişte

C.S.Otopeni                       –  C.S.Ş.Târgovişte                                                         67-36(17-3;15-9;10-11;25-13)

C.S.Ş.Târgovişte                –  L.P.S.Bihorul Oradea                                  33-44(17-21;5-7;6-14;5-2)

C.S.Ş.Târgovişte                               –  ACS U-BT Cluj                                               41-58(10-14;11-12;10-7;10-25)

 

C.S.U.Ploieşti                                    – C.S.Ş.Târgovişte                                                          49-40(12-8;14-17;9-4;14-11)

C.S.Ş.Târgovişte                – C.S.Ş.Nr.5 Bucureşti                                    42-54(10-10;11-13;11-17;10-14)

FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga Tineret Speranţe, 19 mai 2018 Şotânga                       

C.S.Ş Târgovişte-Dunărea Giurgiu                                                                                          10-2(6-1)

Au marcat:Istrate 3g., Nicolae 2g., Tudor 2g., Rădoi  2g., Croitoru 1g.

C.S.Ş Târgovişte-Alpan Şotânga                                                                              4-1(3-0)

Au marcat: Rădoi  2g., Istrate 2g..

Liga I Feminin, 19 mai 2018 Şotânga                      

C.S.Ş Târgovişte-Heniu Prundu-Bîrgăului                                                11-1(4-1)

Au marcat: Soimu 6g.,Vasile Georgiana  1g., Ionescu Florentina 1g Merlan 2g., Buleandră 1g.

               – Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul Judeţean Juniori E, 18 mai 2018 Pucioasa                                

Sportul Pucioasa- C.S.Ş Târgovişte                                                                         8-0(4-0)

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Judeţean Juniori C, 19 mai 2018 Aninoasa 

FC Aninoasa- C.S.Ş.1 Târgovişte                                                                              1-14(0-5)

Au marcat:Cristea 4g., Petre 4g., Zamfirache 2g., Stoican 1g.,Radu 1g., Tolea 1g., Tănase 1g.

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori C, 19 mai 2018 Târgovişte

Kinder Târgovişte-C.S.Ş.2 Târgovişte                                                                     12-0(3-0)

Campionatul Judeţean Juniori D, 16 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-Fortis Valea-Lungă                                                                      2-2(2-0)

A marcat:Dinu 2g.

Campionatul Judeţean Juniori D, 20 mai 2018 Târgovişte

C.S.Ş.1 Târgovişte-Petrolul Târgovişte                                                                  2-3(2-0)

Au marcat:Toma 1g., Radu 1g.

JUDO:

               Prof.Muşa Romel                          

Turneul Internaţional ,,Alina Dumitru,,Copii 18-19 mai 2018 Chiajna

  • Mare Sonia – loc I, categ.23 kg. U 9
  • Bucur Petrică – loc I, categ.32 kg. U 11
  • Banu Bianca – loc III, categ.23 kg. U 11
  • Poradici Alex. – loc III, categ.34 kg. U 11
  • Grigore Daniel – loc II, categ.55 kg. U 13

Turneul Internaţional Jocurile Mării Negre 19-20 mai 2018 Mangalia

  • Moga Andrei – loc III medalie bronz categ.60 kg.

 

Program 21-27 MAI 2018

ATLETISM:

– Prof.Guţoiu Nicolae, Pătrăşcan Cornel, Prodan Mihai, Bădiceanu Marius

Campionatul Naţional Scolar 26-27 mai 2018 Bucureşti

 

FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă

Cupa României Fotbal Feminin Semifinale, 23 mai 2018 Prundu-Bîrgăului             

Piros Security Arad-C.S.Ş Târgovişte

Liga Tineret Speranţe, 26 mai 2018 Şotânga                       

C.S.Ş Târgovişte- U.Alexandria

               -Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori D, 27 mai 2018 Târgovişte                                            

A.F.C.Chindia Târgoviste-C.S.Ş.Târgovişte

 

LUPTE:

               – Prof.Cornea Cornel, Filip Georgiana     

Campionatul Naţional Şcolar 25-27 mai 2018 Sfântu-Gheorghe.

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.