June 20, 2018
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște

Rezultate 09-15 APRILIE 2018

ATLETISM:

– Prof.Pătrăşcan Cornel +Prodan Mihai +Bădiceanu Marius

Campionat Naţional de Cros Juniori II, III, Copii (I,II,III), 14 aprilie 2018 Botoşani

  • Iancu Rebeca – loc XXVI – 3.000 m.  Juniori III –prof.Bădiceanu Marius
  • Iancu Alexandru – loc XXXIII – 2.000 m.  Copii I       
  • Voicilă Romina – loc XXXV- 1.500 m.Copii I-prof.Prodan Mihai
  • Costache Valentin – loc XXVI – 4.000 m. Juniori III 
  • Poşchină Roxana – loc XXXI – 4.000 m. Juniori II  
  • Constantin Loredana – loc XXXVIII – 3.000 m. Juniori III –prof.Pătrăşcan Cornel 
  • Constantin Beatrice – loc XXXIX – 1.500 m. Copii I  

BASCHET:

Prof.Trandafirescu Gabriela

Campionat Naţional U18 masculin, 15 aprilie 2018, Ploieşti

C.S.Sevlar Ploieşti- C.S.Ş.Târgovişte                                                        58-74

FOTBAL:

               – Prof.Croitoru Nicolae

Liga Elitelor U19, 11 aprilie 2018 Şotânga             

C.S.Ş Târgovişte- F.C.Voluntari                                                                 0-4(0-2)

Liga Elitelor U19, 14 aprilie 2018 Iaşi        

CSM Politehnica Iaşi-C.S.Ş Târgovişte                                                     3-0(0-0)

Campionatul Judeţean Juniori E, 13 aprilie 2018 Târgovişte                         

AFC Chindia Târgovişte -C.S.Ş.Târgovişte                               18-0(6-0)

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional U17, 11 aprilie 2018 Şotânga                                       

C.S.Ş.Târgovişte- AFC Chindia Târgovişte                               1-4(0-3)

A marcat:Marcu 1g.

Campionatul Naţional U17, 15 aprilie 2018 Piteşti                            

LPS Piteşti-C.S.Ş.Târgovişte                                                                                      8-0(3-0)

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean U15, 14 aprilie 2018 Moreni

C.S.M.Flacăra Moreni- C.S.Ş.2 Târgovişte                              9-1(6-0)

A marcat:Simion M.1g.

Campionatul Judeţean U13, 15 aprilie 2018 Târgovişte   

C.S.Ş.Târgovişte- Olimpia Picior-de-Munte                                           7-0(3-0)

Au marcat: Dinu 3g., Tecu, Sandu, Bălăceanu, Cristea.

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă

Cupa României Fotbal Feminin, 11 aprilie 2018 Alexandria

               ,,U,,Alexandria- C.S.Ş Târgovişte                                                             0-1(0-0)

A marcat:Merlan Mihaela 1g.

Campionatul Naţional Tineret Speranţe, 14 aprilie 2018 Şotânga               

C.S.Ş Târgovişte- ,,U,,Slobozia                                                                 12-2(5-1)

Camp.Liga I Fotbal Feminin, 15 aprilie 2018 Şotânga        

C.S.Ş Târgovişte-,,U,,Alexandria                                                              1-1(0-0)

A marcat:Moraru Camelia 1g.

HANDBAL:

– Prof.Apostol  Adrian

Turneul Semifinal Juniori III, 11-15 aprilie 2018 Cisnădie

C.S.Phoenix Baia-Mare- C.S.Ş.Târgovişte                                              29-24(17-17)

C.S.Ş.Bacău- C.S.Ş.Târgovişte                                                                   32-26(21-10)

C.S.M.Bucureşti-C.S.Ş.Târgovişte                                                                                          35-18(18-10)

C.S.Danubius Călăraşi- C.S.Ş.Târgovişte                                                 0-10

C.S.Ş.Dinamo Braşov- C.S.Ş.Târgovişte                                                  28-33(9-18)

JUDO: Prof.Muşa Romel+Gogu Dragoş

Campionat Naţional Tineret U23 , 13-15 aprilie 2018 Piteşti

  • Radu Andrei                                                             – loc III medalie de bronz, categ.100 kg.
  • Pătulea Eric – loc VII ,categ.+ 100 kg.

LUPTE: Prof.Cornea Cornel

Etapă Zonă CSS-LPS, 13-14 aprilie 2018 Târgovişte.

S-au calificat la Finală următorii sportivi;

Fete:

  • Despa Aurica – loc I  40 kg.
  • Nae Elena – loc II categ.46 kg.
  • Ionescu Tania – loc I categ.57 kg.
  • Minescu Andreea – loc I categ.65 kg.
  • Popa Mihaela – loc II categ.65 kg.
  • Ionescu Simona – loc III categ.49 kg.

Băieţi:

  • Burcea Alexandru – loc I categ.55 kg.
  • Saru Daniel – loc II categ.60 kg.
  • Bârdeş Adrian – loc II categ.80 kg.
  • Coman Antonio – loc I categ.110 kg.

VOLEI: Prof.Atanasiu Ion

Turneul Semifinal Speranţe, 13-15 aprilie 2018 Craiova.

C.S.Ş.Târgovişte – C.S.Ş.Nr.5 Bucureşti                                                   1-3

C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                                                                             0-3

C.S.Ş.Târgovişte- CSS Tulcea                                                                     3-0

C.S.Ş.Târgovişte- CS Dinamo Bucureşti                                                  0-3

C.S.Ş.Târgovişte- CSU Craiova                                        0-3

Program 16-22 APRILIE 2018

BASCHET:

– Prof.Ioan Valerian

Campionat Naţional U14 masculin, Turneu Semifinal, 20-22aprilie 2018 Oradea

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 22 aprilie 2018 Târgovişte, ora 13,00

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- CSU Braşov

FOTBAL:

               -Prof.Tătăranu Mihăiţă

Camp.Liga I Fotbal Feminin, 20 aprilie 2018 Craiova         

Real Craiova-C.S.Ş Târgovişte

               – Prof.Croitoru Nicolae

Liga Elitelor U19, 21 aprilie 2018 Şotânga                            

C.S.Ş Târgovişte-AFC Dunărea Călăraşi

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional U17, 21 aprilie 2018 Şotânga                        

C.S.Ş.Târgovişte-ACS Viitorul Argeş

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean U15, 21 aprilie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.2Târgovişte-G.S.A.Nucet

Campionatul Judeţean U13, 22 aprilie 2018 Pucioasa

Sportul Pucioasa- C.S.Ş.Târgovişte

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

UA-109162589-1