December 12, 2018
News Ticker

Află rezultatele și programul competițiilor sportivilor de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște


Rezultate 05-11 MARTIE 2018

 

ATLETISM:

– Prof.Pătrăşcan Cornel-Prodan Mihai-Bădiceanu Marius

   Campionat Naţional Copii( I, II şi III)Zonă, 10-11 martie 2018 Bucureşti

  • Constantin Beatrice – loc I- greutate                               – prof.Pătrăşcan Cornel
  • Voicilă Romina – loc X – 800 m.                                – prof.Prodan Mihai      

          BASCHET:

– Prof.Tănase Cătălin

   Campionat Naţional U18 feminin, fază semifinală, 9-11 martie 2018, Dej

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- ACS Vendor Odorheiul-Secuiesc  107- 14

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte-ACS Champions Bucureşti                               74- 50

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- LPS Alba-Iulia                                                    63- 35

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte-Lapi Dej                                                                       67- 49

C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte- C.S.U.Braşov                                                     72- 45

In devans Campionat Naţional U18 feminin-Etapa IV Retur

Lapi Dej- C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte                                                                             42-73

Prof.Trandafirescu Gabriela

   Campionat Naţional U18 masculin, fază semifinală, 9-11 martie 2018, Ploieşti

C.S.Ş.Târgovişte- ACS U-BT Cluj                                                                                49- 67

C.S.Ş.Târgovişte-C.S.S.Târgu-Jiu                                                                               57-       60

C.S.Ş.Târgovişte- C.S.U.Sibiu                                                                                     47- 73

C.S.Ş.Târgovişte- C.S.Sevlar Ploieşti                                                                         70- 62

C.S.Ş.Târgovişte- Slem Bucureşti                                                                              69- 76

 

 

-Prof.Ioan Valerian

   Campionat Naţional U14 masculin, 9-11 martie 2018 Bucureşti

LPS Oradea                  –  C.S.Ş.Târgovişte                                                                  75- 58

ABC Leii Bucureşti – C.S.Ş.Târgovişte                                                                        85- 45

CSU Braşov             – C.S.Ş.Târgovişte                                                                        55- 67

C.S.Ş.Târgovişte      – ACS MC BALL Mangalia                                           61- 51

C.S.Ş.Târgovişte      – CS Phoenix LPS Galaţi                                              70- 56

      FOTBAL:

                              -Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori D, 11 martie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-AFC Chindia 2 Târgovişte                                               2-4(0-1)

Au marcat: Dinu 1g., Bălăceanu 1g.

LUPTE:

Prof. Cornea Cornel – Filip Georgiana

Campionatul Naţ.Turneu de verificare şi calificare cadeţi, 8-11.03.2018 Zalău

  • Ionescu Tania – loc V-    57 kg.
  • Minescu Andreea – loc V-    65 kg.

JUDO:

                              Prof.Muşa Romel – Gogu Dragoş                         

Camp.Naţional de Juniori III-Etapă finală, 9-11 martie 2018 Râmnicu-Vâlcea.

  • Stănescu Ioana – loc III, categ.32 kg. – medalie bronz
  • Vasilache Antonia – loc III, categ.32 kg. -medalie bronz
  • Chiţu Xenia – loc III, categ.40 kg. -medalie bronz
  • Marin Larisa                – loc VII, categ.40 kg.
  • Popa Dănuţ – loc VII, categ.42 kg.

       Campionatul Naţional Echipe Euroregiuni

  • Chiţu Xenia – loc I cu echipa -Euroregiuni 3 Sud Muntenia
  • Popa Dănuţ – loc III.

 

 

Program 12-18 MARTIE 2018

ATLETISM:

– Prof.Pătrăşcan Cornel-Prodan Mihai-Bădiceanu Marius

Campionat Naţional Juniori III finală-17-18 martie 2018 Bacău

BASCHET:

Prof.Trandafirescu Gabriela

Campionat Naţional U18 masculin, fază semifinală, 17 martie 2018 Sibiu

C.S.U.Sibiu- C.S.Ş.Târgovişte

– Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, fază semifinală, 17 martie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- ACS Vendor Odorheiul-Secuiesc

HANDBAL:

– Prof.Apostol  Adrian

 Campionatul Naţional Juniori III, 12  martie 2018 Râmnicu-Vâlcea

Chimia Râmnicu-Vâlcea- C.S.Ş.Târgovişte

 Campionatul Naţional Juniori III, 18 martie 2018 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- C.S.Ş.Râmnicu-Vâlcea

      FOTBAL:

               – Prof.Croitoru Nicolae

 Campionatul Liga Elitelor U19, 17 martie 2018 Bucureşti

F.C.Dinamo Bucureşti-C.S.Ş Târgovişte

              

               -Prof.Toboşaru Cosmin

Campionatul Naţional U17, 17 martie 2018 Râmnicu-Vâlcea                       

CS Hidro Râmnicu-Vâlcea- C.S.Ş.Târgovişte

-Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean Juniori D, 18 martie 2018 Titu

ACS Urban Titu -C.S.Ş.Târgovişte

               VOLEI:

Prof.Atanasiu Ion

Campionat Naţional Speranţe-Turneul V, 17-18 martie 2018  Bucureşti

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.