September 23, 2018
News Ticker

2 puncte pierdute prostește în prelungiri! Foresta Suceava – Chindia Târgoviște 1-1

Chindia a pierdut prostește 2 puncte în prelungirile partidei de la Foresta Suceava, ratând șansa diminuării ecartului față de primele 2 clasate. După reușita atacantului târgoviștean Daniel Florea (min.53), gazdele primesc un penalty controversat în minutele de prelungire la o intervenție a lui Acasandrei, lovitura de pedeapsa pe care o transformă Marius Matei în min.90+4.

Chindia a evoluat în formula : I.Popescu – Martac, D.Ciobotariu, Morariu, Acasandrei – Jurj (min.71 – Nisipeanu), L.Mihai, Rogoveanu, Cr. Stoica – Cherchez (cpt) (min.89 – Pencea), D. Florea (min.74 – Cr.Neguț). Antrenori : Nicu Croitoru, Sică Bardeș și George Păsărică.

În clasament, Chindia Târgoviște ocupă locul 3 în Seria a 2-a, cu 46p, după AFC Hermannstadt – 50p și Dunărea Călărași – 53p.

În runda următoare, Chindia Târgoviște – Luceafărul Oradea (duminică, 18 martie, de la ora 13:00), pe stadionul Eugen Popescu.