September 25, 2018
News Ticker

Maria Cioclea și Cornel Cornea, The Best! Gala Sportului Dâmbovițean 2016


În organizarea Direcției Județene pentru Sport și Tineret Dâmbovița (director-Claudiu Mănescu, inspector-Septimiu Burtescu), Complexul Ballroom NOVA 2 din Târgoviște a găzduit Gala Sportului Dâmbovițean 2016, eveniment festiv în cadrul căruia au fost premiați cei mai buni sportivi și antrenori dâmbovițeni, fiind acordate plachete, diplome, cupe și bani tuturor celor care au contribuit la evoluția sportului dâmbovițean.

 Pentru al 2-lea an consecutiv, multipla campioană națională și internațională de lupte libere, Maria Cioclea, de la CSS Târgoviște, a fost desemnată sportiva anului și, pentru al 4-lea an consecutiv, Cornel Cornea, tot de la CSS Târgoviște, directorul CS Târgoviște, antrenorul anului.

 Plachete

  1. Instituția Prefectului-Ciprian Pasaila-subprefectul județului Dâmbovița.
  2. Consiliul Județean Dâmbovița-Adrian Țuțuianu-președinte, Corneliu Ștefan-vicepreședinte.
  3. Primăria Municipiului Târgoviște-Daniel Cristian Stan-primar.
  4. Inspectoratul Județean de Jandarmi Dâmbovița-gen.Ion Gavrilă-comandant.
  5. ISU “Basarab I”Dâmbovița.
  6. Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița-prof.Octav Constantinescu-inspector.

 Diplome de Excelență

  1. Sorana Cârstea-tenis
  2. CSM Târgoviște-Ciprian Prisăcaru-președinte.
  3. CSS Târgoviște-Cătălin Tănase-director general
  4. AFC Chindia Târgoviște-Marcel Gheorghe-președinte executiv.
  5. CSA Valeriana Târgoviște.
  6. FC Aninoasa-Cristi Bălașa-antrenor.
  7. Clubul Copiilor Târgoviște.
  8. Grup Școlar Agricol Nucet-prof.Constantin Gherghe-director.
  9. Clubul Copiilor Pucioasa-Radu Foamete.
  10. Grup Școlar Industial Petrol Moreni-Ion Stănescu.
  11. Petrom Flăcăra Moreni.

 Echipe

  1. CSM Târgoviște-Dragan Nesic-volei feminin.
  2. CSM Târgoviște-Cătălin Tănase și Valerian Ioan-baschet feminin.
  3. AFC Chindia Târgoviște-Marcel Ghergu-președinte executiv.
  4. CSS Târgoviște-Mihail Tataranu-antrenor-fotbal feminin.
  5. ACS Pro Activ Târgoviște-Dragoș Bizdrigheanu-antrenor-fotbal tenis.

 Asociații Sportive

  1. Asociația Județeană de Baschet Dâmbovița-Valerian Ioan.
  2. Asociația Județeană de Handbal Dâmbovița-Ion Stănescu.
  3. Asociația Județeană de Judo Dâmbovița-Romel Mușa.
  4. Asociația Județeană de Karate Dâmbovița-Daniel Munteanu.
  5. Asociația Județeană de Radio-Orientare-Pavel Babeu.
  6. Asociația Județeană de Tenis de Masă Dâmbovița.

 Diplome

  1. Octav Constantinescu
  2. Valerian Ioan.
  3. Romel Mușa
  4. Sorin Erlic
  1. Desdemona Ionescu
  2. Mihai Prodan
  3. Cornel Pătrășcanu
  4. Ion Atanasiu

 Diplome mass media: Columna TV, MDI TV, Partener TV, Jurnal de Dâmbovița, Dâmbovița, Riposta pe Net, Gazeta Dâmboviței, Incomod Media, Info Tgv, Dâmbovița pe Net.

 Diplome sportivi: Dănuț Pechia-judo-CSS Târgoviște; Andrei Popescu-judo-CSM Târgoviște; Andrei Voican-tenis-CS Târgoviște; Radu Papoe-tenis-CS Târgoviște, Andreea Petachi-lupte-CSS Târgoviște; Ionuț Niculae-atletism-CSS Târgoviște; Alexandra Negri-box-CSM Târgoviște; Andrei Moga-judo-CSS Târgoviște; Antonio Marin-box-CS Târgoviște; George Marin-box-CS Târgoviște; Diana Ivănescu-atletism-CS Târgoviște; Bianca Damaz-box-CSM Târgoviște; Gabriela Chiran-atletism-CSS Târgoviște; Antonio Coman-lupte-CSS Târgoviște; Ștefan Neagu-karate-CS Petrom Flacăra Moreni; Alexandra Marinoiu-karate-CS Ryo Dragomirești; Romeo Ghiaburan- Clubul Copiilor Pucioasa; David Arjanco-Clubul Copiilor Pucioasa; Ana Maria Angelescu-Clubul Copiilor Târgoviște;

 Premiere sportivi– sporturi neolimpice: 10. Denis Dobrescu-aeromodelism-Clubul Copiilor Pucioasa; 9. Valentin Cîrlan-karate-CS Târgoviște; 8. Gheorghe Filip -micromodelism-Clubul Copiilor Pucioasa; 7. Daniel Oana-karate-Clubul Copiilor Târgoviște; 6. Andrei Gherghescu-radio orientare-CSM Târgoviște; 5. Alexandru Gherghescu-radio orientare-CSM Târgoviște; 4. Lorin Petrescu-fotbal tenis-ACS Pro Activ Târgoviște; 3. Alexandru Babeu-radio orientare-CSM Târgoviște; 2. Călin Bulei-micromodelism-Clubul Copiilor Pucioasa; 1.Lavinia Olteanu-karate-CS Târgoviște.

 Antrenori– sporturi neolimpice: 5. Alexandru Dumitru-karate-Clubul Copiilor Târgoviște și Cristian Necula-karate-Clubul Copiilor Pucioasa; 4. Radu Foamete-aeromodelism-Clubul Copiilor Pucioasa; 3. Pavel Babeu-radio orientare-CSM Târgoviște; 2. Ionuț Munteanu-karate-CS Târgoviște; 1. Dragoș Bizdrigheanu-fotbal tenis-ACS Pro Activ Târgoviște.

 Sportivi– sporturi olimpice: 9. Mădălin Oprinoiu-judo-CS Târgoviște și Alina Nedelcu-box-CSM Târgoviște; 8. Beatrice Maier-atletism-CSS Târgoviște; 7. Diana Vlăsceanu-lupte-CSS Târgoviște; 6. Mihaela Radu-box-CSM Târgoviște; 5. Cătălin Cristea-box-CSM Târgoviște și Georgiana Filip-lupte-CS Târgoviște; 4. George Preda-atletism-CS Târgoviște; 3. Cristian Stoean-atletism-CS Târgoviște; 2. Daniel Natea-judo-ACS Valeriana Târgoviște; 1. Maria Cioclea-lupte-CSS Târgoviște.

 Antrenori-sporturi olimpice: 5. Ilie Torcica-judo-CS Târgoviște; 4. Gheorghe Stan-box-CS Târgoviște; 3. Nicolae Gutoiu-atletism-CSS Târgoviște; 2.Nicu Tamaș-box-CSM Târgoviște; 1. Cornel Cornea-lupte-CSS Târgoviște.

 “Vă promit că voi fi alături de sportul dâmbovițean și vă asigur că voi pune lucrurile la punct“, a declarat Adrian Țuțuianu-președintele Consiliului Județean Dâmbovița.

Felicitări sportivilor, antrenorilor și tuturor celor care au pus umărul la performanțele sportului dâmbovițean! Primăria Târgoviște este si va fi în continuare lângă sportivii târgovișteni.”  a mărturisit Daniel Cristian Stan-primarul Municipiului Târgoviște.

 

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.