February 23, 2018

Află programul și rezultatele înregistrate de sportivii de la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște

REZULTATE:

BASCHET:

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 10 decembrie 2016 Braşov

C.S.U.Braşov-C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte                                                                   52-57(10-18;12-15;14-10;16-14)

Marcatoare: Ghiţă 22p,Tănase 20p., Vîrjoghe 8p, Vasilache 4p, Capanu 3p.               Prof.TrandafirescuGabriela        

Campionat Naţional U13 masculin, 10 decembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-ACS I.D.Ingerii Băniei Craiova                                                                  20-0

Campionat Naţional U16 masculin, 11 decembrie 2016 Ploieşti

C.S.U.Ploieşti-C.S.Ş.Târgovişte                                                                                                                                                                                                                                        39-76

-Prof.Ioan Valerian

Campionat Naţional U16 feminin, 11 decembrie 2016 Bucureşti

Sportul Studenţesc Bucureşti-C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte     40-47

Calificare Turneu Semifinal,  primele 12 echipe.

Prof.PăunAndreea

Campionat Naţional U14 masculin, 10 decembrie 2016 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte-LPS Phoenix Galaţi                                                                                                                                                                                                                                            56-35

Marcatori: Bondilă 16p, Arabagiu 12p., Pop 10p ,Vîrjoghe 6p., Bolovan 4p.,Băilă 2p , Lupaşc 2p, Durlă 2p., Nedelcu 2p.

HANDBAL:

-Prof.Apostol Adrian

Turneul II  Juniori III, 9-10 decembrie 2016 Plopeni

               C.S.Ş.Târgovişte-CSM.Ploieşti                                                                                 26-33(16-19)

               C.S.Ş.Târgovişte-CSS Ploieşti                                                                                   19-23(10-12)

               VOLEI:

Prof.Atanasiu Ion

Turneul III Minivolei, 9-10 decembrie 2016 Piteşti

               C.S.Ş.Târgovişte-LPS Viitorul Piteşti                                                        3-0(29-27;25-5;25-3)

               C.S.Ş.Târgovişte-Extrem Piteşti                                                                3-1(25-12;25-6;17-25;25-6)

               C.S.Ş.Târgovişte-CSU Craiova                                                                   3-2(3-25;26-24;23-25;25-22;17-15)

               JUDO:

-Prof.Muşa Romel

Festivalul Românesc de Judo 10-11 decembrie 2016 Bucureşti

Copii U12Moisica Sebastian- loc III categ.46 kg

– Grigore Daniel- loc V categ.42 kg

                              – Ion Alessio- loc VII categ.46 kg

                              – Popa Ana- loc III categ.32 kg

                              – Tolea Vanessa- loc II categ.36 kg

Copii U14 Popa Dănuţ- loc V categ.38 kg

– Stan Robert- loc V categ.46 kg

                              – Badiţă Cristian- loc V categ.42 kg

                              – Vasilache Antonia- loc III categ.29 kg

                              – Stănescu Ioana- loc II categ.29 kg.

PROGRAM:

BASCHET:

-Prof.Tănase Cătălin

Campionat Naţional U18 feminin, 17 decembrie 2016 Târgu-Secuiesc

C.S.S.Târgu-Secuiesc-C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte

Prof.Trandafirescu Gabriela                                                                

Campionat Naţional U13 masculin, 18 decembrie 2016 Craiova

ACS Champions Bucureşti-Craiova-C.S.Ş.Târgovişte

-Prof.Păun Andreea

Campionat Naţional U14 masculin, 17decembrie 2016 Focşani

LPS Focşani-C.S.Ş.Târgovişte

VOLEI:

Prof.Atanasiu Ion

Turneul III Speranţe, 17 decembrie 2016 Ploieşti

Facebook Comments

Be the first to comment

Leave a Reply

UA-109162589-1